20 FAKTOV FINÁLOVÉHO DŇA V PREMIER LEAGUE

Anglická Premier Laegue dnes zavŕši svoj ďalší ročník. Bude to bodka za skvelou sezónou, v ktorej odpoveď na majstrovskú otázku dá práve až posledné kolo.

V priamych prenosoch vám z neho na DIGI SPORT ponúkneme zápasy oboch ašpirantov na titul i duel medzi Leicesterom a Chelsea, neskôr si prídu na svoje aj priaznivci ďalších štyroch klubov, z ktorých duelov vám ponúkneme záznamy.

PREMIER LEAGUE NA DIGI SPORT  – NEDEĽA 12.5.

Priame prenosy
15:30 DS4 Brighton – Manchester City (V. Kaiser , M. Lukáč, V Štúdiu Premier League privíta Marek Skáčik Juraja Pirosku)
15:55 DS2 Leicester – Chelsea (S. Suvák)
15:55 DS1 Liverpool – Wolverhampton (K. Jakubovič)
15:55 DS4 Brighton – Manchester City (V. Kaiser , M. Lukáč)
Záznamy
18:45 DS4 Tottenham – Everton (M. Lukáč)
20:40 DS4 Burnley – Arsenal (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

MANCHESTER CITY alebo LIVERPOOL FC: 20 FAKTOV FINÁLOVÉHO DŇA

1. O víťazovi Premier League sa bude rozhodovať v záverečný hrací deň ôsmy raz v histórii  V siedmich prechádzajúcich prípadoch si líder svoju pozíciu udržal.

2. Manchester City získa titul, ak zdolá Brighton na Amex Stadium. Strata čo i len bodu by v prípade výhry Liverpoolu doma s Wolves znamenala titul pred The Reds.

3. Manchester City môže získať svoj 4. titul v ére Premier League. Obhajoba titulu sa naposledy podarila Manchestru United v roku 2009.

4. Liverpool má vo vitríne 18 titulov, ale ani jeden v ére Premier League.  Poslednú trofej The Reds získali v roku 2012, keď triumfovali v Ligovom pohári.

5. Vôbec prvý raz v ére Premier League sa stalo, že dve mužstvá pokorili 90-bodovú hranicu.

6. Líder tabuľky sa v tejto sezóne zmenil rekordných 32-krát.  V 29-tich prípadoch si priečky vymenil Man City a Liverpool.

7. Liverpool tabuľku viedol 141 nocí, Manchester City 124 nocí.

8. Posledné kolo neprinieslo zmenu líderskej pozície už 30 rokov. V sezóne 1988/1989 titul v poslednom kole stratil Liverpool, vybojoval si ho Arsenal.

9. Manchester City v tejto sezóne nestrieľal už 159 gólov vo všetkých súťažiach.

10. Liverpool dal v tejto sezóne Premier League doma na Anfield 53 gólov. Ak skóruje aspoň raz proti Wolves, stanoví nový klubový rekord.

11. Ak Manchester City získa trofej, Vincent Kompany ju nad hlavu zodvihne už 4-krát. Vyrovná sa Royovi Keanovi a na Johna Terryho bude strácať už len jedno „zodvihnutie“.

12. Aktuálny kapitán Liverpoolu Jordan Henderson sa narodil 50 dní po poslednom klubovom ligovom titule.

13. Manchester City potrebuje vyhrať v Brightone. The Seagulls sú už zachránení, ale zo zápasov s mužstvami z top6 získali iba dva body. V roku 2019 získali druhý najnižší počet bodov.

14. Liverpool potrebuje zakopnutie City a tri body zo zápasu s Wolves.  Nováčik v lige s The Reds prehral, ale v FA Cupe ho vyradil po výhre 2:1 na Molineux.

15. Manchester City vyhral 13 prechádzajúcich zápasov v Premier League, Liverpool v ôsmich.

16. Päť z predchádzajúcich 10-tich víťazstiev Manchestru City malo podobu výsledku 1:0 .

17. Liverpool má aktuálne o 22 bodov viac ako pred posledným kolom v minulom ročníku.

18. Manchester City a Liverpool inkasovali zhodne 22 gólov. Obaja si udržali čisté konto 20-krát.

19. Manchester City v tejto sezóne porazil všetkých 19 súperov.

20. Liverpool bol na čele tabuľky na Štedrý deň. V 8-ich z 10-tich prípadov z toho bol titul, pričom výnimky predstavujú dve sezóny Liverpoolu (08/09,  13/14).

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.