AC Miláno a Lazio s poslednou šancou

Ak sa chce milánske AC do posledného kola pobiť o miestenku do Ligy majstrov, musí dnes uspieť vo Florencii. Rovnako je na tom aj Lazio. Ak na Sardínii nezíska tri body, definitívne sa z boja odpíše.

Cagliari Calcio – SS Lazio (komentuje V. Kaiser)

Rimanov nečaká na Sardínii jednoduché stretnutie. Na slnečnom ostrove pravidelne strácajú body aj tí najväčší favoriti. A to si v dnešnom súboji Lazio dovoliť nemôže. Strata bodov by znamenala, že sa Lazio s určitosťou nepredstaví v pohárovej Európe.

Calgiari má na konci ročníka naozaj nesmierne náročný žreb. V minulom kole tesne prehralo v Neapole, týždeň predtým tím neuspelo na Stadio Olimpico v súboji s AS Rím. Ešteže sa tím Rolanda Marana zachránil v predstihu a s istotou si zahrá Serie A aj v budúcom ročníku.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Predpokladané zostavy:
Cagliari: Cragno – Cacciatore, Ceppitelli, Pisacane, Pellegrini – Deiola, Cigarini, Barella – Birsa – Pavoletti, Joao Pedro
Lazio: Strakosha – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Romulo, Parolo, Leiva, Luis Alberto, Lulić – Caicedo, Immobile

ACF Fiorentina – AC Miláno (V. Kaiser)

V podobnej, ale predsa len v o niečo lepšej situácii, v akej sa nachádza Lazio, je aj milánske AC. Rossoneri sú na piatom mieste tabuľky s trojbodovou stratou na štvrtú Atalantu Bergamo.

Ak chcú naplniť svoje predsezónne ambície, dnes jednoducho musia zdolať Fiorentinu, čo by podľa posledných výsledkov Violy nemal byť až taký problém.

Fiorentina nevyhrala ani jeden zápas z posledných piatich, pričom až štyrikrát prehrala a strelila len dva góly. Vincenzo Montella sa zrejme na lavičke toskánskeho tímu príliš dlho nezdrží.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Predpokladané zostavy:
Fiorentina: Lafont – Milenković, Ceccherini, Vítor Hugo, Biraghi – Gerson, Fernandes, Benassi – Mirallas, Muriel, Chiesa
Miláno: Donnarumma – Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Calhanoglu – Suso, Piatek, Borini