Atlético to s útokom na titul myslí vážne

Antoine Griezmann (27) pred rokom koketoval s prestupom do Manchestru United, ale nakoniec sa zmena dresu nekonala.

Počas zimy sa meno francúzskeho útočníka spomínalo v súvislosti s Realom Madrid a v uplynulých týždňoch niektoré futbalové média brali jeho transfer do FC Barcelona už ako hotovú záležitosť. Všetko je však inak.

Francúzska ofenzívna hviezda dodržala to, čo pred pár dňami deklarovala v jednom z rozhovorov pred majstrovstvami sveta – podpísala s Atléticom Madrid nový kontrakt do roku 2023.

Do Istry, kde majú reprezentanti galského kohúta rozložený svoj stan, pricestovali zástupcovia Los Colchoneros a okrem najväčšieho klubového klenotu obnovili zmluvu aj s obrancom Lucasom Hernandézom a podpis na papier im hodil aj Thomas Lemar.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Prestupové leto sa ešte len rozbieha, ale Diego Simeone má hneď niekoľko dôvodov na úsmev. Atlético dalo podľa renomovaného novinára Guillema Balagueho Griezmannovi prísľub, že káder vystužia aj ďalšie posily, ktoré by mali pomôcť v konkurenčnom boji s gigantmi Barcelonou a Realom. Strelec gólu do siete Austrálie je totiž hladný po klubových úspechoch.

Zotrvanie Griezmanna s Hernandézom a príchod veľkoklubmi loveného Lemara naznačuje, že Atlético Madrid môže v ďalšej sezóne útočiť na tie najvyššie méty.

Barcelonu čaká náročný ročník bez mozgu tímu Andrésa Iniestu a Real bude mať dosť práce s novicom Julenom Lopeteguim na lavičke a s objasnením budúcnosti Cristiana Ronalda a Garetha Balea.

Ak ďalšie desiatky miliónov Miguel Angel Gil, šéf klubovej exekutívy, investuje do dvoch posíl (obranca a stredopoliar) rozumne a sila ešte porastie, majstrovský optimizmus nemusí byť pre Atlético Madrid prehnaný. Samozrejme, všetko ukáže až čas…