Návrat Federera na antuku a Nadalov pokus napraviť si chuť

Antukový kráľ zdá sa dosluhuje. kto by to bol čakal, že ani v Monte Carle a ani v Barcelone nezíska ani jeden titul? Aj na monackej tisícke aj na katalánskej 500-ke skončil už v semifinále, keď ho detronizovali Fabio Fognini a Dominic Thiem. Nevídané! Vrchol v podobe Roland Garros však ešte len príde a Rafael Nadal má možnosť napraviť si chuť na 1000-ke v Madride, do ktorej vstupuje ako druhý nasadený.

Z česko-slovenského pohľadu sa nič zásadné nemení, v hlavnej súťaži Česko nemá žiadneho zástupcu, Slovensko bude reprezentovať Martin Kližan, ktorý zvládol dvojkolovú kvalifikáciu. Z dlhodobého hľadiska to je však smutný pohľad a v blízkej budúcnosti sa nečrtá žiadna výrazná zmena.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Návrat Rogera Federera na antuku

Udalosťou turnaja v Madride je bezpochyby návrat Rogera Federera na najpomalší povrch po dvoch rokoch. To, že tento rok to skúsi aj na Roland Garros avizoval už dávnejšie a na to potrebuje aj turnajovú prax, ktorú skúsi nabrať práve v Madride. Ako štvrtý nasadený má v prvom kole voľný žreb, v druhom ho čaká víťaz duelu Richard GasquetAlejandro Davidovich Fokina.

Na ceste do štvrťfinále môže naraziť aj na víťaza z Monte Carla Fabia Fogniniho a v poslednej osmičke by to mohol byť Dominic Thiem. Nič jednoduché. Vracia sa aj Juan Martin del Potro, ten bude sedmičkou, ale v druhom kole to bude mať ťažké proti víťazovi srbského duelu Dušan LajovičLaslo Djere.

Kto zvíťazí?

Tohtoročná sezóna je plná prekvapení, tipovať víťaza tak vôbec nie je jednoduché. Medzi favoritov určite bude patriť aj svetová a nasadená jednotka Novak Djokovič, ale sú tú čierne kone, ktoré ukazujú veľmi zaujímavú formu. Najmä Daniil Medvedev či Stefanos Tsitsipas majú predpoklady na to, aby sa dostali veľmi ďaleko a prípadne aj získali najcennejší triumf kariéry. Väčší prielom by mohol konečne ukázať aj Jaume Munar, no pokojne môže opäť vyskočiť niekto, od koho by sme to nečakali.

Ako to celé dopadne sledujte v našich priamych prenosoch na stanici DIGI SPORT 3.

PRIAME PRENOSY STREDA 8.5. od 12:00 na DS3

Kei Nišikori – Hugo Dellien (komentuje M. Mažec)
Laslo Djere – Juan Martin Del Potro (M. Mažec)
Felix Auger-Aliasime – Rafael Nadal (M. Mažec)
Lucas Pouille – Hubert Hurkacz (M. Petro)
Fernando Verdasco – Karen Khachanov(M. Petro)
David Ferrer – Alexander Zverev (M. Petro)