ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. Jedna z najťažších častí tenisovej sezóny, Sunshine Double, ide do svojho druhého polčasu.

Hráči sa počas týchto dní musia vyrovnať s viacerými nástrahami: zmena časového pásma (rozdiel troch hodín), iná klíma (vlhkosť a časté dažde), náročnosť žrebu a únava (druhý 7-kolový turnaj za 3 týždne). Nečudujme sa preto, že vyhrať oba turnaje v jednom roku dokázalo zatiaľ iba 10 hráčov histórie. Z mužov Courier, Chang, Sampras, Rios, Agassi, Federer a Djokovič. Zo žien len Grafová, Clijstersová a naposledy Azarenková.

V pánskej časti, ktorej sa v tomto článku venujeme, o tento unikát zabojuje túto sezónu Dominic Thiem. Rakúšan na jarných amerických Mastroch pokračuje v trende, ktorý už môžeme za trend označiť. Na Sunshine Double sa stal totiž tretím prvovíťazom za sebou – po Del Potrovi (Indian Wells 2018) a Isnerovi (Miami 2018).

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Nový tréner Nicolas Massu s ním urobil hotové zázraky. S novým – na betóny ušitým – tenisom zatienil všetkých favoritov a prekonal aj naše odvážne predikcie (v našom vysielaní pomerne skoro odznelo, že to môže byť jeho najlepší Masters na harde). Počítať s ním musíme opäť aj na východnom pobreží.

Naopak, o reparát po nevydarenom vystúpení v “púšti” sa bude usilovať Djokovič, spolu s Agassim historicky najúspešnejší hráč turnaja. Srb v Miami vyhral 6 titulov, na žiadnom inom Mastri sa mu nedarí viac.

Sekundovať bude určite Federer, ktorého vyžrebovali do opačnej polovice. Zaujímavosťou je, že sa môže zopakovať Rogerov súboj so Stanom Wawrinkom – opäť už v treťom kole. Švajčiar aj v tomto veku viackrát ukázal, že o čo viac zápasov v nohách, o to lepšie výkony.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Fanúšikov určite nepotešila správa, že turnaj musel vypustiť Rafael Nadal a takisto Juan Martín Del Potro. Obaja pre problémy s kolenom.

V Miami môže pozitívnym spôsobom “vybuchnúť” opäť niekto nečakaný. Aj keď sa hovorí, že vlhké loptičky vo všeobecnosti menej vyhovujú servismanom, John Isner tento predpoklad minulý rok postavil na hlavu.

Ak by som však mal ukázať prstom na niekoho, kto by tu mohol zažiť vynikajúci turnaj, vybral by som Nicka Kyrgiosa. Austrálčan si po víťaznom Acapulcu dostatočne oddýchol (v Indian Wells vypadol v prvom zápase). Navyše, v Miami už dvakrát v kariére hral až do semifinále – je to jeho jasne najúspešnejšia “tisícka”. Ak hľadať ďalšieho prípadného prvovíťaza, austrálsky enfant terrible je skvelý kandidát.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PRIAME PRENOSY NA DS3

Streda 20.3. od 17:00
Peter GOJOWCZYK – Federico DELBONIS (komentuje M. Mažec)
Janko TIPSAREVIČ – Bradley KLAHN (M. Mažec)
Bernard TOMIČ – Tomáš BERDYCH (M. Mažec)
Nicola KUHN – Mischa ZVEREV (M. Petro)
Jeremy CHARDY – Nicolas JARRY (M. Petro)