Bayern a Mainz sa pokúsia zvýšiť náskok

V Bundeslige skompletizujeme 25. kolo dvomi zápasmi. Lipsko zakoplo vo Wolfsburgu a to môže využiť majstrovský Bayern. V súboji o záchranu bude chcieť využiť domáce prostredie Mainz, ktorý by si v prípade víťazstva vybojoval sedembodový náskok práve pred ohrozeným Düsseldorfom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

15:25 Bayern Mníchov – Augsburg (DS1, komentuje S. Suvák)

Lipsko si pripísalo druhú remízu v rade a prepadlo sa až na tretie miesto tabuľky za Bayern a Borussiu Dortmund. Obhajca trofeje to môže využiť vo svoj prospech a zvýšiť svoj náskok v čele na štyri body. Má k tomu ideálnu príležitosť, pretože doma privíta nevýrazný Augsburg, ktorý získal v posledných štyroch zápasoch iba jediný bod za remízu s Freiburgom.

Borussia je najmä po príchode Erlinga Haalanda obrovskou hrozbou pre majstrovské ambície Bayernu. V druhej polovici sezóny predvádza fantastické výkony a tak si Bavori nemôžu dovoliť žiadne zbytočné straty.

Bavorský klub je na druhej strane taktiež suverénny. Z desiatich súťažných zápasov v novom roku vyhral deväť, vrátane prvého osemfinálového zápasu s Chelsea. Remizoval iba v šlágri 21. kola v domácom súboji s Lipskom. Cez to všetko musí byť na pozore, pretože jeho prenasledovatelia sú hladní po úspechu.

Predpokladané zostavy:
Bayern: Neuer – Davies, Boateng, Alaba, Pavard – Kimmich – Coutinho, Thiago, Goretzka, Müller – Gnabry
Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Gouwleeuw, Jedvaj, Iago – Baier – Richter, Gruezo, Khedira, Max – Niderlechner

17:55 1. FSV Mainz – Fortuna Düsseldorf (DS3, S. Suvák)

Veľmi dôležitý súboj v boji o zotrvanie medzi elitou uvidíme v Opel Aréne v Mainze. Domáci tím môže urobiť v priamom súboji s Düsseldorfom veľký krok vo svojej záchranárskej misii.

Fortuna bude pod oveľa väčším tlakom ako domáci výber. V prípade prehry bude strácať na Mainz už sedem bodov a to by sa jej pri súčasnej forme dobiehalo len veľmi ťažko. Kým Mainz môže, Fortuna jednoducho musí tento “šesťbodový” zápas vyhrať, aby si udržala nádej na priamu záchranu.

Predpokladané zostavy:
Mainz: Zentner – St. Juste, Bruma, Niakhaté – Baku, Barreiro, Latza, Mwene – Onisiwo, Quaison – Mateta
Fortuna: Kastenmeier – Ayhan, Jörgensen, Suttner – Sobottka – Zimmermann, Thommy – Berisha, Stöger – Karaman, Tekpetey