Bitka o Rotterdam

Najlepší mužský tenis sa vracia na obrazovky televízie DIGI SPORT. A prichádzame v plnej sile – čaká nás “Bitka o Rotterdam”. Jeden z najkvalitnejších halových turnajov celého kalendára opäť prilákal skvelých hráčov, ktorí sa pobijú o 500 bodov do rebríčka.

V úlohe nasadenej jednotky bude hrať Daniil Medvedev, ktorému tieto podmienky maximálne sedia a bude v pozícií favorita. Na opačnej strane žrebu sa nachádza Stefanos Tsitsipas, ktorý by mal byť jeho hlavným vyzývateľom.

Ako už ale býva na takýchto akciách zvykom, veľakrát sa presadzujú takzvané čierne kone. Medzi tých by sa dal určite zaradiť Belgičan Goffin, Kanaďan Šapovalov, či v senzačnej forme hrajúci Andrej Rubľov. Do zoznamu zaraďme aj ďalšieho ruského plejera Karena Chačanova.

Nebude chýbať temperament Fabia Fogniniho, precíznosť Bautistu-Aguta, či šoumenstvo Gaela Monfilsa. Okrem toho máme na turnaji hráčov, ktorí sa už síce medzi nasadených nezmestili, no disponujú veľkou kvalitou a budú nebezpeční: bývalý finalista Dimitrov, nevyspytateľný Hurkacz, Basilašvili, či Paire.

Mladú krv budú zastupovať supertalentovaný Jannik Sinner a Felix Auger Aliassime, na ktorých výkony sa veľmi tešíme. Aj keď to bude tento rok bez Slováka Martina Kližana, ktorý tu v roku 2016 slávne zvíťazil, ročník 2020 sa určite oplatí sledovať.

SOBOTA – ATP 500 Rotterdam semifinále na DS3
15:00 Pablo CARRENO BUSTA – Felix AUGER-ALIASSIME (komentuje M. Petro)
19:30 Filip KRAJINOVIC – Gael MONFILS (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.