Podarí sa Bayernu úspešný vstup do jarnej časti?

Do jarnej časti Bundesligy vstupuje aj majstrovský Bayern Mníchov. O prvé ligové body v novom roku sa pobije s Herthou Berlín.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

15:25 Hertha Berlín – Bayern Mníchov (DS1, S. Suvák)

Bayern bude v druhej polovici sezóny doháňať bodové straty. Aktuálne sa pred ním nachádzajú dve mužstvá a s tým nemôže byť nikto v hlavnom meste Bavorska spokojný. Prvou prekážkou v roku 2020 bude Hertha.

Tej sa pod novým trénerom Jurgenom Klinsmannom začína dariť. Berlínsky celok má v tejto sezóne rozhodne vyššie ambície, ako je aktuálne 12. miesto, a preto musí ostať Bayern na pozore. Zhodou okolností sa aj Mníchovčania rozhodli pre zmenu trénera.

Nika Kovača dočasne vymenil jeho asistent Hans Flick a futbal pod jeho taktovkou začína fanúšikov opäť baviť. Dokonca až tak, že si prajú jeho zotrvanie aj po konci sezóny. To sa samozrejme bude odvíjať od toho, ako ju Bayern zakončí.

Aktuálne stráca sedem bodov na Lipsko, je stále v hre o nemecký pohár a v Lige majstrov ho čaká konfrontácia s londýnskou Chelsea. Flicka rozhodne nečaká jednoduchá práca.

Predpokladané zostavy:
Hertha: Jarstein – Klünter, Boyata, Rekik, Plattenhardt – Ascacibar – Lukebakio, Darida, Grujic, Dilrosun – Selke
Bayern: Neuer – Pavard, J. Boateng, Alaba, Davies – Thiago – T. Müller, Goretzka – Perisic, Coutinho – Lewandowski

17:55 Paderborn – Leverkusen (DS1, S. Suvák)

Prvé jarné kolo uzavrieme v Paderborne. Domáci celok zaháji boj o záchranu v súboji s Bayerom Leverkusen. Nováčikovi dlho trvalo, kým sa aklimatizoval medzi elitou a to ho stálo dôležité body. Tie však začal zberať v poslednom mesiaci minulého roka a fanúšikovia veria, že v tom bude pokračovať aj na jar.

Paderborn dokázal v štyroch decembrových zápasoch dvakrát bodovať naplno, jeden bod získal za remízu s Unionom Berlín. Na záchranu aktuálne stráca šesť bodov, no dnes to bude mimoriadne náročné.

Ambiciózny Leverkusen by totiž veľmi rád zopakoval umiestnenie z minulého roka, keď si dokázal vybojovať miestenku do milionárskej Ligy majstrov. Momentálne je na siedmom mieste. Na štvrtý Dortmund ale stráca iba päť bodov.

Predpokladané zostavy:
Paderborn: Zingerle – Dräger, Kilian, Schonlau, Jans – Vasiliadis, Gjasula – Pröger, Antwi-Adjei – Srbeny, Michel
Leverkusen: Hradecky – L. Bender, Tah, S. Bender, Sinkgraven – Demirbay, Baumgartlinger – Bellarabi, Havertz, Diaby – Volland