Werder privíta Augsburg, Düsseldorf zmeria sily so Stuttgartom

21. kolo nemeckej Bundesligy dnes skompletizujeme dvomi zápasmi. Werder bude chcieť po dvoch remízach za sebou konečne bodovať naplno. Dôležitý záchranársky súboj uvidíme v Düsseldorfe, kam pricestuje utrápený Stuttgart.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

WERDER BRÉMY – FC AUGSBURG (komentuje S. Suvák)

Weserstadion v Brémach bude hostiť prvý dnešný zápas nemeckej Bundesligy. Domáci Werder by po dvoch remízových výsledkoch veľmi rád zvíťazil. Proti však bude Augsburg, ktorému sa v minulom kole konečne podarilo vyhrať. Bolo to jeho prvé víťazstvo v novom roku, ktoré bolo veľmi dôležité. Vďaka nemu zvýšil svoj náskok pred zostupom ohrozeným Stuttgartom na štyri body. Dnes bude chcieť tento výkon mužstvo Manuela Bauma zopakovať a získať ďalšie dôležité body do ligovej tabuľky.

Pravdepodobné zostavy:
Werder: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, Moisander, Augustinsson – Bargfrede – M. Eggestein, Klaassen – Harnik, Rashica – M. Kruse
Augsburg: Kobel – J. Schmid, Danso, Oxford, Stafylidis – Khedira, D. Baier – Hahn, Gregoritsch, Ji – Finnbogason

FORTUNA DÜSSELDORF – VfB STUTTGART (S. Suvák)

Domáce mužstvo prežilo fantastický záver roka, vďaka čomu sa odrazilo z dna ligovej tabuľky. Zimná prestávka ale klubu zo západného Nemecka vôbec neprospela. Od polovice januára je to opäť ten istý Düsseldorf, ktorý sme mali možnosť sledovať od začiatku ligového ročníka. Nováčik najskôr dostal poriadnu facku od Lipska, následne len remízoval s Hoffenheimom. Pred štyrmi dňami sa navyše rozlúčil aj s nemeckým pohárom, keď nestačil na Schalke a prehral 1:4.

Dnes pôjde skutočne o veľa. Do Esprit Areny v Düsseldorfe totiž pricestuje ďalší, zostupom ohrozený celok, VfB Stuttgart. Tomu sa naposledy podarilo vyhrať v polovici decembra, keď nečakane prekvapil Dudovu Herthu. Odvtedy ale nezvládol štyri zápasy v rade, v ktorých nezískal ani jediný bod. Bodovať sa mu podarilo až v minulom kole, keď v domácom prostredí remizoval s Freibrugom 2:2.

Pravdepodobné zostavy:
Düsseldorf: Rensing – M. Zimmermann, Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Morales – J. Zimmer, O. Fink, Stöger, Usami – Hennings
Stuttgart: Zieler – Baumgartl, Kabak, Kempf, Insua – Pavard, Gentner – Esswein, Zuber – Gonzalez – Donis

Digi GO: 2 Bundesliga
Magdeburg – Kiel
(13:25, DS9)
Darmstadt – Heidenheim (13:25, DS8)