Bitka o Hamburg, Norimberg s Hannoverom bojujú o prežitie

Nemecké súťaže nám dnes ponúknu tri napínavé zápasy. Z prostredia 2. Bundesligy vám ponúkneme napínavý duel dvoch nezmieriteľných metských rivalov z Hamburgu, v elitnej súťaži zase uvidíme v akcii dva tímy, ktoré po zvyšok sezóny urobia všetko preto, aby sa v nej udržali.

2. Bundesliga

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

St. Pauli – Hamburg (K. Jakubovič)

Vynikajúcim predkrmom bundesligových zápasov bude bitka o Hamburg v druhej najvyššej súťaži v Nemecku. Oba tímy navyše bojujú vo vrchnej časti tabuľky o postup do Bundesligy. Domáce St. Pauli je na štvrtom mieste, na tretí Hamburg stráca štyri body.

Na Millerntor-Stadion v Hamburgu sa môžeme tešiť na napínavé derby s fantastickou atmosférou. Oba tímy majú len tie najvyššie ambície a svojmu odvekému rivalovi nedarujú ani meter navyše. Posledný vzájomný duel skončil bezgólovou remízou. Pre mestských rivalov to bol prvý vzájomný súťažný duel po siedmych rokoch. Predtým sa oba celky streli v najvyššej súťaži.

Viac o tomto derby sa dozviete v blogu Karola Jakuboviča. 

Bundesliga

TSG HOFFENHEIM – 1. FC NORIMBERG (S. Suvák)

Popoludní sa presunieme na bundesligové trávniky, kde uvidíme súboj ambiciózneho Hoffenheimu s utrápeným nováčikom z Bavorska. Norimberg vyhral v tomto ročníku iba dva zápasy. Oba na začiatku sezóny. V septembri porazil Hannover a Fortunu Dusseldorf.

Odvtedy nevyhral ani raz v sedemnástich prípadoch. Pre tím je obrovským úspechom zisk bodu za remízu. To sa Norimbergu naposledy prekvapivo podarilo v súboji s Borussiou Dortmund. Bola to však skôr nemohúcnosť Borussie streliť gól ako um hráčov bavorského mužstva.

Tím sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou vráti po roku do druhej Bundesligy. Aktuálne stráca na záchranu v Bundeslige deväť bodov. Mužstvá pred ním však zbierajú body pravidelnejšie, a tak je záchrana vysoko nepravdepodobná.

Predpokladané zostavy:
Hoffenheim: Baumann – Bicakcic, Vogt, B. Hübner – Kaderabek, Grillitsch, N. Schulz – Demirbay, Bittencourt – Joelinton, Kramaric
Norimberg: Mathenia – Valentini, Mühl, Ewerton, Leibold – Erras – Behrens – Löwen – Kubo, Kerk – Ishak

HANNOVER 96 – BAYER LEVERKUSEN (S. Suvák)

S tou bude mať veľké problémy aj Hannover. Ten v tabuľke nazbieral iba o jeden bod viac ako spomínaný Norimberg, a tak ho s veľkou pravdepodobnosťou bude do druhej Bundesligy nasledovať. 

Dnes ho navyše príde preveriť nabudený Bayer Leverkusen, ktorý vyhral štyri zápasy z posledných piatich, pričom zaváhal iba v súboji s Borussiou Dortmund. V Signal Iduna Parku prehrali farmaceuti tesne 2:3.

Predpokladané zostavy:
Hannover: Esser – Anton, Felipe, Wimmer – Haraguchi, Schwegler, Walace, Albornoz – Bakalorz – Asano, Weydandt
Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, S. Bender, Jedvaj – Baumgartlinger – Aranguiz, Brandt – Havertz, Volland, Bailey

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Digi GO
Fürth – Drážďany
Magdeburg – Sandhausen