Hertha preverí nováčika, Schalke vyzve Wolfsburg

Posledné dva zápasy 18. kola Bundesligy sú na programe dnes poobede. V prvom zápase sa predstaví Hertha na štadióne Norimbergu, neskôr sa presunieme do Veltins Areny v Gelenkirchene, kam zavíta Wolfsburg.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

1. FC NORIMBERG – HERTHA BSC

Tradičný klub z Bavorska sa po veľmi zlej forme v decembri prepadol až na samotné dno Bundesligy a nevyzerá to tak, žeby sa z neho mohol odlepiť. Bavori sú pravdepodobne odsúdení na návrat do druhej najvyššej súťaže po ročnej prestávke strávenej medzi nemeckou elitou.

Dnes budú čeliť klubu z hlavného mesta, ktorý má pohárové ambície a do Norimbergu si pôjde jednoznačne pre všetky tri body. Tím, v ktorom hrajú aj naši dvaja reprezentanti Pekarík s Dudom je aktuálne na deviatom mieste. Na šiesty Wolfsburg stráca štyri body.

Predpokladané zostavy:
Norimberg: Mathenia – Valentini, Margreitter, Mühl, Leibold – Petrak – Behrens, Löwen – Matheus Pereira, Misidjan – Ishak
Hertha: Jarstein – Pekarik, Lustenberger, Rekik, Plattenhardt – Lazaro, Maier, Duda, Mittelstädt – Selke, Ibiševič

SCHALKE 04 – VfL WOLFSBURG

Práve Wolfsburg sa predstaví v ďalšom zápase. Konkrétne v Gelsenkirchene, kde na neho bude čakať Schalke. Domáci klub dúfa, že má to najhoršie za sebou. Po jedenom z najhorších vstupov do súťaže v histórii sa nachádza na 14. mieste, a to nie je rozhodne to, s čím by boli na západne Nemecka spokojní.

Predpokladané zostavy:
Schalke: Fährmann – D. Caligiuri, S. Sané, Nastasic, Oczipka – Stambouli, Rudy – Schöpf, Konoplyanka – Uth – Skrzybski
Wolfsburg: Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Arnold – Gerhardt, Rexhbecaj – Steffen, Mehmedi – Weghorst