Povinná jazda pre ambiciózne Lipsko

Druholigovým predkrmom z Nemecka bude napínavý súboj dvoch ašpirantov na postup medzi elitu. Líder tabuľky vyzve štvrtý Heidenheim. Popoludní sa presunieme na bundesligové trávniky. Zostupom ohrozený Stuttgart nečaká prechádzka ružovým sadom. V domácom prostredí totiž privíta Lipsko.

2. Bundesliga

Heidenheim – Hamburg (komentuje F. mentel)

Hamburg v 22. kole druhej najvyššej súťaže v Nemecku čaká náročný zápas na pôde štvrtého najlepšieho celku ligy. Heidenheim využil zaváhania rivalov a postupne sa vďaka skvelej forme prepracoval medzi špičku súťaže. Od začiatku decembra neprehral ani jeden zápas z ôsmich, pričom iba v dvoch prípadoch remizoval, a tak sa môže smelo zapojiť do bojov o postup.

Líder tabuľky na druhej strane nepodáva úplne suverénne a optimálne výkony. Z posledných štyroch ligových zápasov prehral dva. Hamburg mal však šťastie, že od nového roku veľmi ochotne strácajú body aj jeho prenasledovatelia.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

VfB STUTTGART – RB LIPSKO (komentuje S. Suvák)

Zaujímavú konfrontáciu prinesie bundesligový súboj medzi Stuttgartom a Lipskom. Oba celky bojujú o každý jeden bod, avšak z úplne iných dôvodov. Kým domáce mužstvo je dokonca sezóny odkázané na tuhý boj o záchranu, hostia by si radi vybojovali účasť v budúcoročnej edícii Ligy majstrov.

Hráči Lipska to majú rozohrané veľmi dobre. Aktuálne sú na štvrtej pozícii s päť bodovým náskokom na piaty Frankfurt. Dokonca ročníka je však ešte stále poriadne ďaleko, a tak mužstvo okolo Tima Wernera nesmie ubrať plyn a pokračovať v dobrých výsledkoch aj v jarnej časti Bundesligy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Digi GO

2. BUNDESLIGA
St. Pauli – Aue
(DS6)
Duisburg – Union Berlín
 (DS7)
Ingolstadt – Bochum 
(DS8)

BUNDESLIGA
Schalke – Freiburg 
(DS6)
Hoffenheim – Hannover 
(DS8)
Wolfsburg – Mainz
 (DS9)