Vo Frankfurte ostrý súboj o poháre, Leverkusen privíta Düsseldorf

Súbojom 22. kola nemeckej ligy bude dnešný duel v Commerzbank-Arene vo Frankfurte. Domáce mužstvo vyzve tretí najlepší celok Bundesligy. V ďalšom stretnutí zmeria sily Bayer Leverkusen s Fortunou Düsseldorf.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EINTRACHT FRANKFURT – BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH (komentuje S. Suvák)

Eintracht Frankfurt dnes čaká veľmi náročný súboj na domácom štadióne s tretím najlepším celkom súťaže. Borussia v minulom kole nečakane prehrala pred vlastnými fanúšikmi s Herthou Berlín vysoko 0:3.

Na Bayern stráca pred dnešným zápasom už šeť bodov, na druhej strane mu so stratou jediného bodu na krk nebezpečne dýcha Wernerove Lipsko.

Dnes ho navyše čaká nepríjemný výlet do Frankfurtu. Šiesty tím súťaže vie potrápiť kohokoľvek, navyše by si po roku opäť rád zopakoval účasť v Európskych pohároch. V Commerzbank-Arene môžeme očakávať fantastický duel dvoch ofenzívne ladených celkov.

Predpokladané zostavy:
Frankfurt: Trapp – Hinteregger, Hasebe, Ndicka – G. Fernandes, Rode – da Costa, Kostic – Jovic – Haller, Rebic
Borussia: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – Strobl – Neuhaus, Zakaria – T. Hazard, Stindl, Plea

BAYER LEVERKUSEN – FORTUNA DÜSSELDORF (S. Suvák)

Do pohárovej Európy by sa rád vrátil aj Bayer Leverkusen. Ten po náročnejšom štarte do súťaže konečne podáva výkony, na aké sú jeho fanúšikovia zvyknutí a v tabuľke stúpa smerom nahor. Z posledných desiatich ligových duelov vyhral až sedem.

Aj Fortune Düsseldorf sa v poslednej dobe darí oveľa viac ako na jeseň. Vtedy nováčik figuroval v zóne ohrozenej zostupom. Aktuálne mu po dobrých výsledkoch patrí veľmi pekné 12. miesto v tabuľke.

Predpokladané zostavy:
Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, S. Bender, Wendell – Aranguiz – Havertz, Brandt – Bellarabi, Volland, Bailey
Düsseldorf: Rensing – M. Zimmermann, Hoffmann, M. Kaminski, Gießelmann – Morales – J. Zimmer, Barkok, O. Fink, Usami – Lukebakio

 

Digi GO
Kiel – Fürth (DS7)
Drážďany – Regensburg (DS6)