Mönchengladbach pokračuje v stíhacej jazde, Brémy chcú ukončiť čiernu sériu

12. kolo nemeckej Bundesligy má na programe už len dve ligové stretnutia. Zaujímavý zápas uvidíme vo Freiburgu, Borussia Mönchengladbach sa chce po súboji s Hannoverom vrátiť na druhé miesto v tabuľke.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Program

SC FREIBURG – WERDER BRÉMY (15:25, DS2, komentuje Suvák)

Domáci Freiburg sa so ziskom trinástich bodov nachádza tesne nad pásmom zostupu, a preto potrebuje každý bodík. V dnešnom zápase by rád využil menšiu krízu hostí a získal všetky tri.

Werder totiž prehral tri zápasy v rade, napriek tomu je na slušnom siedmom mieste. V prípade výhry sa môže bodovo dotiahnuť na šiesty Hoffenheim. Pomôcť by mu k tomu malo české duo Theo Gebre Selassie a Jiří Pavlenka.

Predpokladané zostavy:
Freiburg: Schwolow – Günter, Heintz, Gulde, Stenzel – Waldschmidt, Koch, Haberer, Frantz – Niederlechner, Kleindienst
Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljkovič, Moisander, Augustinsson – M.Eggestein, Sahin, Klaassen – Osako, Kruse, J.Eggestein

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH – HANNOVER 96 (17:55, DS2, komentuje Suvák)

Borussia sa v prípade výhry dostane späť na druhé miesto v tabuľke, a to je obrovská motivácia. Domácemu tímu sa darí nad očakávania. Ich dnešný súper by nemal byť veľkou prekážkou. Hannover je so ziskom deviatich bodov na 16. mieste a vyzerá to s ním zle-nedobre.

Pred reprezentačnou prestávkou však zaknihoval druhé víťazstvo v Bundeslige v tejto sezóne. Doma tesne zdolal Wolfsburg 2:1. 45-ročný tréner hostí Andre Breitenreiter bude dúfať, že jeho zverencov pauza nerozladila a na dobrý výkon nadviažu aj v dnešnom zápase. Bude to však mimoriadne náročne.

Predpokladané zostavy:
Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Lang – Neuhaus, Strobl, Hofmann – Pléa, Stindl, Hazard
Hannover: Esser – Korb, Anton, Elez, Albornoz – Bakalorz, Wallace – Wood, Haraguchi, Maina – Füllkrug

DIGI GO

2. Bundesliga

Regensburg – St. Pauli (13:25 DS6)
Heidenheim – Paderborn (13:25 DS7)