Bayer chce využiť príležitosť, Mainz vyzve v kľúčovom boji Augsburg

Bayer Leverkusen v minulom kole neuspel v súboji s majstrom a dnes má šancu napraviť to v Gelsenkirchene. Mainz privíta v súboji o všetko Augsburg.

2. BUNDESLIGA

13:25 DS3 Karlsruher – Stuttgart (komentuje K. Jakubovič)

Ešte predtým si ale urobíme zastávku na Wildparkstadione v Karlsruhe. Domáce mužstvo je v tabuľke predposledné a na záchranu mu neostáva veľa času. Do konca ročníka ostávajú iba 4 kolá a dnes ho čaká poriadne náročná prekážka. Pre body si na jeho štadión príde o postup bojujúci Stuttgart, ktorý naposledy zaváhal v domácom prostredí s Osnabrückom. To včera využil Hamburg, ktorý sa dočasne vrátil na 2. miesto tabuľky. Ak Stuttgart nechce ísť do baráže, ďalšie zaváhanie si už nemôže dovoliť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
13:25 St. Pauli – Aue (DS7)
13:25 Darmstadt – Hannover (DS6)

 

BUNDESLIGA

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

15:25 DS1 Mainz – Augsburg (K. Jakubovič)

Jeden z kľúčových zápasov sezóny čaká na Mainz a Augsburg. Rivali v boji o udržanie sa stretnú v priamom súboji v Opel Arene. Oba tímy sa zatiaľ nachádzajú mimo zóny ohrozenia, to však neznamená, že by sa im tri body nehodili. Naopak, do zvyšku sezóny by sa im dýchalo podstatne ľahšie. V tabuľke delí dnešných rivalov iba jediný bod. Ich prvý vzájomný zápas sezóny zvládol lepšie Augsburg. V domácom prostredí zvíťazil tesne 2:1. O víťazstve rozhodol z bieleho bodu Florian Niederlechner, ktorý si pripísal aj asistenciu na vyrovnávajúci gól.

Predpokladané zostavy:
Mainz: Müller – Baku, St. Juste, Niakhate, Brosinski – Kunde, Latza (c) – Awoniyi, Boetius, Quaison – Onisiwo
Augsburg:  Luthe – Framberger, Jedvaj, Uduokhai, Max – Khedira, Baier (c) – Sarenren Bazee, Richter, Vargas – Niederlechner

17:55 DS1 Schalke – Leverkusen (S. Suvák)

Bayer podľa predpokladov neuspel v šlágri 30. kola a podľahol suverénnemu Bayernu Mníchov v domácom prostredí 2:4. Do zápasu nastúpil bez svojej najväčšej hviezdy. Kai Havertz, ktorý je v poslednom období spájaný snáď s každým veľkoklubom na svete, musel odpočívať kvôli menšiemu problému so svalom. Dnes by mal byť ale Petrovi Boszovi opäť k dispozícii. V Gelsenkirchene sa jeho zverenci pokúsia obrať o body Schalke, ktoré má najhoršiu formu v súťaži. Hlavný rival v boji o Ligu majstrov si neodniesol z Allianz Arény ani bod a Leverkusen má veľkú šancu na návrat do prvej štvorky.

Predpokladané zostavy:
Schalke: Nübel – Kenny, Kabak, Oczipka (c), Miranda – McKennie – Caligiuri, Boujellab, Schöpf – Gregoritsch, Raman
Leverkusen: Hradecky – Dragovic, S. Bender, Tapsoba – Amiri, Aranguiz, Demirbay, Sinkgraven – Wirtz, Havertz (c), Diaby