Boj o Singapur vrcholí, voľná je posledná miestenka

Caroline Garciová alebo Johanna Kontová? Práve jedna z tejto dvojice sa stane poslednou účastníčkou koncoročného ženského vrcholu v Singapure.

Ešte pred dvoma týždňami sa pritom zdalo, že Britka to má v suchu. Veď jej náskok pred prenasledovateľkami bol výrazný a ani jedna z nich nebola v žiarivej forme. Prestížne turnaje vo Wu-chane a Pekingu ale napísali krásny francúzsky príbeh, po ktorom je razom všetko inak.

Chýbali skúsenosti

Na ôsmu priečku totiž po cennom double poskočila Caroline Garciová. Ešte stále iba 23-ročná tenistka dlho čakala na prienik medzi absolútnu elitu. Viackrát vystrkovala rožky, v dôležitých zápasoch sa ale zosypala. Príklad môžeme nájsť v sezóne 2011. Vtedy 17-ročná Francúzka viedla v úvodnom kole domáceho Roland Garros nad slávnou Mariou Šarapovovou 6:3, 4:1. Zaplnené publikum i šanca na životný skalp ale zohrali výraznú rolu. Caroline prepadla panike a do konca duelu už neuhrala ani gem.

Vytúžený prienik medzi elitu

V Ázii to už v tejto sezóne bola iná káva. Skalpy Cibulkovej, Kerberovej, Kvitovej, no najmä novej svetovej jednotky Halepovej svedčia o tom, že Garciová konečne dozrela. Francúzsko má po časoch Mauresmovej a Bartoliovej opäť hráčku top 10 a ktovie, možno už v ďalšej sezóne aj kandidátku na grandslamový titul.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Singapurská odmena?

Čo je však dôležitejšie, dva rozprávkové týždne jej s najväčšou pravdepodobnosťou zaručia premiéru v Singapure. Z ôsmej priečky vytlačila Britku Johannu Kontovú a definitíva padne na Kremlin Cupe v Moskve, kde by mali štartovať obe členky top 10.

Britské déjà vu

Pripadá vám táto situácia povedomá? Len si spomeňte na vlaňajšok. Kontová držala v závere roka ôsme miesto, fantastickým finišom a triumfom v Moskve ju však predstihla nestarnúca Svetlana Kuznecovová. Zostane jej čierny Peter aj tentoraz? Ak sa v Moskve neprebojuje do finále, v Singapure bude opäť iba v pozícii prvej náhradníčky.

Ostrý boj o čelo na DIGI Sport

Istotu má teda sedmička Muguruzová, Halepová, Svitolinová, Wozniacka, Venus Williamsová, Karolína Plíšková a Jelena Ostapenková. V Singapure to bude mať poriadny náboj – rozhodne sa totiž tiež o koncoročnej svetovej jednotke. A to všetko si budete môcť v priamych prenosoch na DIGI Sport. Buďte s nami pri tom.