Futbalisti sa zapojili do boja s vírusom

Celý svet momentálne trápi rýchlo sa šíriaci koronavírus COVID-19, ktorý sa z čínskeho mesta Wu Han postupne rozšíril do viacerých krajín sveta. Bojovať s ním sa okrem iných rozhodli aj mnohí športovci a športové kluby. Nemocniciam a najviac postihnutým oblastiam sa snažia pomôcť nemalými finančnými prostriedkami, za čo si zaslúžia obrovský rešpekt.

SERIE A

Juventus Turín 

Turínsky veľkoklub vytvoril stránku s otvorenou dotáciou v boji s koronavírusom, do ktorej sám prispel sumou 300 tisíc eur. Okrem toho pomohol aj obranca a kapitán tímu Leonardo Bonucci, ktorý venoval nemocnici v Turíne 120 tisíc eur. Jedná sa o nemocnicu, v ktorej v minulosti zachránili život jeho synovi.


Lorenzo Insigne

Pomocnú ruku lekárom v boji s vírusom podala aj ďalšia hviezda Serie A. Aktuálny kapitán miestneho SSC prispel nemocniciam v Neapole sumou 100 000 eur.

Inter Miláno 

Modročierny klub z Milána sa spolu s hlavným sponzorom tímu Suning International taktiež rozhodli pomôcť. V hodnote 300 tisíc eur nakúpili medicínske produkty, ako napríklad dezinfekčné prostriedky, ochranné rúška a odevy. “Dúfame, že úspešný boj proti koronavírusu v Číne pomôže zastaviť rýchle šírenie vírusu aj v Taliansku,” uviedol hovorca Nerazzurri.

Milánsky klub poslal krátko po mestskom derby (9. februára) rovnakú čiastku do čínskeho mesta Wu Han, kde podľa viacerých zdrojov vírus vznikol. Dotáciu poskytol výskumníkom a lekárom.

Parma Calcio

Ani ďalší tradičný klub zo severnej časti Talianska neostal ľahostajný. Miestnej nemocnici poskytol “finančnú injekciu” v hodnote 25 tisíc eur. Parma je hlavným mestom regiónu Emilia-Romagna, ktorý má druhý najväčší počet infikovaných v krajine.

AS Rím

Prezident klubu Jim Pallota prispel nemocnici Lazzaro Spallanzani sumou 50 tisíc eur. Ďalších 50 išlo z klubovej kasy. “Je to globálny problém, ktorým Taliansko nesmierne trpí. Miestna nemocnica teraz potrebuje každú pomoc a my sme veľmi hrdí na to, že môžeme našim lekárom v tejto ťažkej situácii pomôcť,” komentoval situáciu prezident.

Atalanta Bergamo

Ultras Atalanty vyzbierali pre miestnu nemocnicu v Bergame 35 tisíc libier. Tieto peniaze mali pôvodne investovať na podporu tímu v odvetnom stretnutí Ligy majstrov vo Valencii, ktoré sa však kvôli opatreniam odohralo ako zopár ďalších stretnutí za zatvorenými dverami. Verní fanúšikovia si napriek tomu tieto peniaze neponechali, ale využili ich najlepšie, ako sa v aktuálnej situácii dalo.

PREMIER LEAGUE

Aston Villa & Brighton & Newcastle & ManCity & Liverpool & Tottenham & Fulham

Do boja sa zapojili aj anglické mužstvá. Premier-ligové kluby spolu s londýnskym Fulhamom, ktorý momentálne pôsobí v Championship, mysleli predovšetkým na ľudí bez domova. Charitatívnym organizáciám naprieč krajinou darovali finančné prostriedky a jedlo, ktoré následne charita rozdá lokálnym bezdomovcom a ľuďom v náročnej sociálnej situácii.

Park Ji-Sung a Son Heung-Min

Najznámejší juhokórejskí futbalisti pomohli v boji s vírusom COVID-19 svojej rodnej vlasti sumou 130 tisíc libier. Južná Kórea je aktuálne jednou z najpostihnutejších krajín sveta, a preto sa jej každá pomoc určite nesmierne zíde.

Paul Pogba

Kontroverzný francúzsky futbalista Paul Pogba z Manchestru United včera oslávil svoje 27. narodeniny. Pri tejto príležitosti vyhlásil na sociálnych sieťach finančnú zbierku, ktorú venuje na nákup pomôcok pre zdravotníkov a lekárov.

Symbolicky stanovil zbierku na 27 tisíc libier a sľúbil, že pokiaľ sa táto čiastka vyzbiera, prispeje rovnakou sumou z vlastnej peňaženky aj on. “Peniaze budú použité na nákup rukavíc, masiek a ďalších ochranných pomôcok,” napísal Pogba na svojom facebooku, kde je taktiež možné prispieť.

BUNDESLIGA

Bayern Mníchov

Poľský bombardér Robert Lewandowski so svojou manželkou Annou prispeli do boja proti zákernému vírusu sumou 1 milión euro. “Teraz hráme všetci za jeden tím. Musíme byť v tomto boji silní. Ak niekomu môžeme pomôcť, urobme to.” Neskôr sa pridali aj jeho spoluhráči. Leon Goretzka a Joshua Kimmich dali dohromady ďalší milión.

TENIS

Chladnými neostali ani tenisti. Bývalá aktívna hráčka Li Na pochádza priamo z Wu Hanu. 37-ročná Číňanka prispela svojej krajine v boji s vírusom nemalou sumou, ktorá by mala dosahovať približne 385 tisíc eur. Sumou jeden milión švajčiarskych frankov prispel svojej rodnej vlasti aj Roger Federer so svojou manželkou Mirkou.