Borussia a Lipsko v úlohe favoritov

Do ligového kolotoča sa po zimnej prestávke vracia Borussia Dortmund aj RB Lipsko. Obe mužstvá majú v tejto sezóne len tie najvyššie ambície, ktoré budú chcieť potvrdiť hneď v prvom oficiálnom zápase nového roka.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

15:25 Augsburg – Borussia Dortmund (DS2, S. Suvák)

Ambiciózna Borussia Dortmund v prvej polovici sezóny nenaplnila očakávania svojich fanúšikov a preto bude musieť na jar poriadne zabrať. Na lídra stráca sedem bodov, pozor si však musí dávať aj na tímy, ktoré sú v tabuľke v tesnej blízkosti za ňou.

Súboj s Augsburgom preto nesmú muži Luciena Favreho v žiadnom prípade podceniť. Žlto-čierny by určite radi zopakovali výkon z prvého vzájomného zápasu v sezóne, keď Augsburg zdemolovali na domácom štadióne 5:1.

18:25 RB Lipsko – Union Berlín (DS1, S. Suvák)

Líder tabuľky plánuje pokračovať vo fantastických výkonoch, ktoré predvádzal v prvej polovici sezóny a vybojovať premiérový titul v krátkodobej histórii klubu. Ten je však ešte veľmi ďaleko a hráči okolo Tima Wernera musia ísť od zápasu k zápasu.

Disponujú totiž len dvojbodovým náskokom pred druhou Borussiou Mönchengladbach a samozrejme nesmieme zabúdať na Bayern s vyššie spomínaným Dortmundom. Ak to Lispko myslí s útokom na bundesligový titul vážne, dnešný súboj jednoducho musí zvládnuť.

Digi Extra GO
15:25 Kolín n. R. – Wolfsburg (DS9)
15:25 Mainz – Freiburg (DS8)
15:25 Düsseldorf – Brémy (DS7)
15:25 Hoffenheim – Frankfurt (DS6)