Uspejú diabli na troch frontoch?

Po reštarte pokračujú jednotlivé súťaže vo vysokom tempe a Manchester United patrí ku klubom, ktoré majú najnáročnejší program zo všetkých. Červení diabli stále pôsobia v troch súťažiach a majú v nich len tie najvyššie ambície.

PREMIER LEAGUE

Po náročnom postupe do semifinále FA Cupu sa musia diabli okamžite opäť skoncentrovať na Premier League. Manchester United vyradil Norwich z hry o najstaršiu klubovú trofej dve minúty pred koncom druhého predĺženia a pripísal si rekordnú tridsiatu účasť v semifinále. Okrem toho pôsobí v Európskej lige, ktorá sa bude dohrávať v auguste. Hlavnou prioritou ale ostáva umiestnenie v top 4, aby si tím z Old Trafford zabezpečil kvalifikáciu do nasledujúcej edície Ligy majstrov.

V prípade, že ManCity neuspeje s odvolaním, bude na konci sezóny United stačiť aj piate miesto. Kalkulovať sa však väčšinou neoplatí a Red Devils budú hrať v Brightone na víťazstvo. Kvôli povinnostiam v FA Cupe totiž United v tabuľke preskočil Wolverhampton. Manchester okrem toho potrebuje ostať v kontakte so štvrtou Chelsea, na ktorú momentálne stráca päť bodov.

Diablom neostáva nič iné, ako zvíťaziť. To ale nebude s Brightonom po reštarte Premier League také jednoduché. Čajky totiž neprehrali tri zápasy v rade a ich súperom neboli len tak hocijaké mužstvá. Brighton remizoval vo Wolverhamptone i v Leicesteri a medzitým doma zdolal Arsenal 2:1.

21:10 Brighton – Manchester United (komentujú Radosínský, Kaiser)

Predpokladané zostavy:
Brighton: Ryan; Montoya, Duffy, Dunk, Burn; Stephens, Bissouma; Connolly, Mac Allister, Mooy; Maupay
United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Matic, Pogba; James, Fernandes, Rashford; Martial

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Ďalšie zápasy na PREMIER SPORT

LEAGUE TWO – PLAY OFF – FINÁLE (záznam)
15:00 Exeter – Northampton (K. Jakubovič)

EFL CHAMPIONSHIP
17:55 Millwall – Swansea City (K. Jakubovič)

 

Zobraziť viac