Bude Iago Aspas ofenzívnou hrozbou aj v repre drese?

Španieli budú na blížiacom sa svetovom šampionáte v tom najužšom okruhu favoritov.

V bráne bude oporou De Gea – jeden z najlepších brankárov na svete (ak nie vôbec najlepší).  O obrannú nepriepustnosť sa okrem neho postará aj pomerne jasne zložená štvorčlenná defenzíva Piqué, Ramos, Carvajal, Alba. V strede poľa svoje futbalom nasiaknuté mozgové bunky predvedú Iniesta s Davidom Silvom.  Menší problém ale experti vidia na hrote útoku.

La Furia Roja často skúšala hru bez klasického útočníka, ale pod Lopeteguim to, už musíme povedať bol, oveľa zriedkavejší jav ako pod Del Bosquem. Morata po zlej sezóne v Chelsea zostal doma, u Rodriga absentuje ošľahanosť z veľkých zápasov a Diego Costa nie je aj napriek solídnej jarnej časti v Atléticu tým extrémnym zabijakom akého si pamätáme z čias v Londýne. Kto sa teda v drese La Furia Roja postaví dopredu?

Jedno meno sme nespomenuli, a síce, Iago Aspas. Princ z Galície dal v La Lige po boku Slovákov Lobotku a Mazáňa fantastických 22 gólov. Na ligovej scéne pálili presne iba traja muži – Messi, Suaréz a Ronaldo, a to predstavuje celkom slušnú vizitku. Navyše 30-ročný Kelt sa v generálke v Krasnodare s Tuniskom presadil ako jediný. Orlov z Kartága zlomil po osemminútovom pobyte na ihrisku, čím veľmi výrazne ukázal prstom na seba.

Nechajme sa prekvapiť kto bude hlavným vyzývateľom CR sedmičky v šlágri úvodných hracích dní Portugalsko – Španielsko. Ak to bude Iago Aspas, čudovať sa vôbec nebudeme, pretože jeho gólov v drese Celty bolo neúrekom.  O kúsok nižšie ich nájdete všetky pokope.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.