Čo by Sparta dala za Čiliaka…

Mareka Čiliaka fanúšikovia slovenského hokeja registrujú, ale status hviezdy v očiach mnohých nemá. Dôvod? Za seniorskú reprezentáciu odohral iba 2 duely.


foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

V roku 2015 v turbulentnom období patril medzi hráčov, ktorí bez servítky kritizovali zväz. Odvtedy si dres s Tatrou, Matrou a Fatrou na seba neobliekol.  Je to veľká škoda, pretože aj napriek kvalite na tomto poste by bol zvolenský rodák prínosom.

“Nejak som to neriešil. Povedal som si, že keď sa niekto ozve, tak sa ozve, a keď nie, tak nie. Vnucovať sa nikomu nebudem, nie som ten typ,” povedal pred minuloročným šampionátom pre český portál hokej.cz.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Zdeno Cíger ho do Nemecka nezobral, ale nový kormidelník Craig Ramsay by po Marekovi siahnuť mal. Najbližšou akciou je Nemecký pohár a Čilo formu na reprezentačný dres v úvode sezóny má.

Za majstrovskú Kometu odchytal 5 zápasov a podobne ako vlani je oporou.  Za obranou Brna to navyše nemá jednoduché, pretože modrobieli viac útočia ako bránia a platí to aj o bekoch.

Stabilná výkonnosť je presne to, čo chýba dnešnému súperovi Komety Sparte. V hlavnom meste v lete po odchode Tomáša Popperleho podpísali Fína Samiho Aittokallia, ktorého výkony sú zatiaľ veľkým sklamaním.  Celkovo je post gólmana v Sparte veľkým problémom posledných rokov a majiteľ klubu Petr Bříza to ako bývalý skvelý strážca svätyne veľmi dobre vie. Čiliakom by určite nepohŕdol, ba práve naopak, dal by za neho aj modré z neba.

Dnes v priamom prenose na  DIGI Sport TV 5 uvidíte bitku odvekých rivalov.  Súboj sa v brnenskej DRFG Aréna začína o 17:30 a jazýčkom na váhach môže byť práve Marek Čiliak, ktorého bude určite sledovať aj Craig Ramsay.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.