Davis Cup: Nadalov návrat na jednotku, hrdinom Ferrer

Neuveriteľnú bitku zviedli vo štvrťfinále Španieli a Nemci.

V koride Plaza de toros všetko rozlúskla až záverečná 5 hodinová dvojhra, aj vďaka tomu, že Rafael Nadal sa vrátil po zranení v skvelej forme a vo svojich dvojhrách dovolil súperom len 16 hier v 6 setoch.

Čakalo sa práve na to, ako bude po zranení a viac ako dvojmesačnej prestávke bez súťažného zápasu pripravený Rafael Nadal, no dal to doslova na pána. Philipp Kohlschreiber uhral len 7 gemov a v očakávanom súboj svetovej jednotky so štvorkou Alexander Zverev len 9 hier.

A keďže vo štvorhre potvrdili daviscupovú nezdolateľnosť Tim Pűtz a Jan-Lennard Struff, po 4 hodinách a 40 minútach vyhrali nad Lopézovcami 3:2 na sety, rozhodovala až záverečná dvojhra.

Bol to neuveriteľný zápas dvoch skúsených matadorov. David Ferrer (36 rokov) a Philipp Kohlschreiber (34 rokov) ponúkli v ťažkých podmienkach, keď fúkal silný nárazový vietor, miestami až dychvyrážajúci tenis.

Záver bol plný nervov a emócii, no poslednú loptičku získal Ferrer a zabezpečil postup Španielov do semifinále naprestížnejšej tímovej súťaže prvýkrát od roku 2012. Zápas trval 4 hodiny 51 minút a skončil sa výsledkom 7:6, 3:6, 7:6, 4:6, 7:5.

O koncoročné finále zabojujú proti obhajcovi titulu – Francúzsku, ktoré vyradilo Taliansko na jeho pôde 3:1.