Davis Cup: Obhajcovia z Francúzska proti Chorvátsku o 11. titul

Davis Cup, tak ako ho poznáme od roku 1972, bude po tejto sezóne minulosťou.

Od budúcej sezóny formát najslávnejšej tenisovej tímovej súťaže prejde zásadnou reformou. Svetová skupina sa rozšíri a finálový turnaj sa bude hrať v usporiadateľskej krajine, ktorou sa v roku 2019 stane Španielsko. Bodku za takmer 50 ročnou érou dá finále Francúzsko – Chorvátsko.

Francúzi sa môžu stať len šiestou krajinou, ktorej sa podarí obhájiť zisk Šalátovej misy vo formáte hranom od spomínaného roku 1972. Trikrát sa to podarilo Spojeným štátom, dvakrát Švédsku a raz Nemecku, Španielsku a Českej republike. Ak by to tímu Yannicka Noaha vyšlo, krajina galského kohúta by bola treťou najúspešnejšou krajinou po Spojených štátoch a Austrálii a odpútala by sa od Veľkej Británie, ktorá získala Davis Cup rovnako 10-krát. Lenže Chorváti, vo veľmi silnom zložení, majú veľkú šancu pre svoju krajinu vybojovať historicky druhý titul.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Favoritom Chorváti

Keď si porovnáme tím Francúzska spred roka a teraz, je jasné, že tá kvalita je nižšia. Iste, Jo-Wilfried Tsonga nechýba ani teraz, lenže v tejto sezóne pre zranenie odohral minimum zápasov, kým v minulom roku bojoval o záverečný turnaj majstrov Nitto ATP Finals v Londýne. Jeremy Chardy tiež nepatrí medzi úzku svetovú špičku. Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut sú silným štvorhrovým párom, ktorý si v Londýne tento rok zahral finále, ale veľkú silu má aj dvojica Ivan Dodig – Mate Pavič. K tomu si pripočítajme svetovú sedmičku Marina Čiliča na strane Chorvátska, Borna Čorič (12. v rebríčku ATP), mladá puška, ktorá v tomto roku naplno rozvinula svoj talent, predtým brzdený zraneniami a výsledok by mal byť jasný. Navyše antuka je najobľúbenejší povrch Čiliča aj Čoriča.

Yannick Noah mieri za 4. titulom

Osobnosť Yannicka Noaha však dokáže zázraky a nabudiť tím k úspechom. Navyše, výhoda domáceho prostredia v Lille hrá v prospech Francúzska. To môže, a zrejme urobí, z tohto finále krásny zážitok pre tenisových fanúšikov. Noah by sa stal tretím kapitánom v novodobej histórii Davis Cupu, ktorý získal štyri tituly. Predtým to dokázal iba Neale Fraser s Austráliou a štyri kvetinky vlastní aj Niki Pilič, ten sa trikrát tešil na lavičke Nemecka a bol aj pri jedinom titule Chorvátov v roku 2005.

Náš tip: Víťazstvo Chorvátska 4:1.

A ako vidí šance oboch tímov ďalší z našich tenisových komentátorov Marek Vaňous? Dozviete sa v aktuálnom TOP Menu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.