Davis Cup: Outsiderom dobré výkony na prekvapenia nestačili

Prvý daviscupový víkend sa niesol v znamení dobrých výkonov od outsiderov, ktorým to nakoniec stačilo iba na hrdinský pocit z dobre vykonanej práce. Žiadne plnohodnotné prekvapenie sa neudialo. Slovenskí reprezentanti prvý víkend prežili a v súťaži ostávajú – najmä teda preto, že tento rok začínajú až v apríli.

Vo Francúzsku sa dlho v hre držali Holanďania. Robin Haase uhral štyri sety v troch zápasoch, no na body to nestačilo. Obhajca minuloročnej „Šalátovej misy“ postúpil po výsledku 3:1. Rozhodujúci bod získal Adrian Mannarino.

V Japonsku úradoval taliansky enfant terrible Fabio Fognini. Zvládol dva päťsetové maratóny, prispel k bodu aj v štvohre a bol ústrednou postavou Squadry Azzurry.

Zápasy v španielskej Marbelle sme mali možnosť sledovať v našich priamych prenosoch. Aj keď za Britov nehral Murray ani Edmund, odpor hostí prekonal očakávania. Veľké meno si urobil najmä Cameron Norrie, ktorý má na svedomí najšokujúcejšie víťazstvo ročníka 2018. Jeho obrat proti Bautistovi-Agutovi zo stavu 4:6 3:6 0:1 už v tejto sezóne nikto neprekoná.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V pikantnom súboji Kyrgios vs. Zverev boli úspešnejší Nemci. Tí v Brisbane ukončili tohtoročné austrálske nádeje. Zaujal mladý Alex De Minaur, ktorý Zvereva dotiahol do piatich setov. Hviezdy Nemec však uhral oba body a nasmeroval Nemcov k postupu.

V Kazachstane sa hral zápas, ktorý okrem oboch zúčastnených krajín objektívne nikoho nezaujímal. Švajčiari na východ cestovali so svojím záložným tímom a proti polovičným Kazachom nemali žiadnu šancu. Kazachstan sa tak udržal vo svetovej skupine aj ôsmy rok po sebe.

Chorváti postavili doma proti Kanade antuku. Čilič prišiel z Melbourne unavený a do dvojhry nezasiahol. Nebolo to nutné, Kanada bola zasa bez Raoniča a v týchto podmienkach na prekvapenie nedočiahla. Ktovie ako by sa to vyvíjalo, keby hostia dotiahli výborne rozbehnutú štvorhru.

V Srbsku sa hral najjednoznačnejší zápas. Partia okolo Isnera, Querreyho, Harrisona a Johnsona rozhodla už v sobotu. A to napriek tomu, že na Balkáne sa položila antuka, ktorá to mala Američanom skomplikovať.

Maďari, sympatický daviscupový nováčik, nastúpili v Maďarsku. Reprezentačný hrdina Martón Fucsovics hral opäť tri zápasy, no bod sa mu podaril iba v štvorhre. Goffin a spol. boli nad sily Maďarov, ktorí mieria do baráže. Tam môžu tento rok teoreticky naraziť aj na nás, ak v apríli nezaváhame s Bosnou.