Davis Cup v znamení návratu Rafaela Nadala

Šláger štvrťfinále Davis Cupu sa odohrá vo Valencii, kde Španieli hostia Nemecko.

Nedeľa sľubuje veľký súboj staronovej svetovej jednotky a štvrtého hráča sveta. Najviac púta návrat Rafaela Nadala, ktorý odohrá prvý súťažný zápas od štvrťfinále Australian Open, v ktorom pre zranenie vzdal Marinovi Čiličovi. 

Rafael Nadal sa vyjadril, že kapitán Sergi Bruguera verí, že je pripravený hrať a verí v to aj on sám. Jeho cieľom bolo vrátiť sa práve v Davis Cupe a to sa mu aj podarilo. Sila Španielov tak výrazne stúpla a sú favoritom tohto súboja.

Nadal vstúpi do štvrťfinále proti nemeckej dvojke Philippovi Kohlschreiberovi. Zabojujú tak o prvé semifinále od roku 2012. Ich veľkou výhodou je domáce prostredie a antuka.

Vo Valencii je navyše rovnakou hviezdou ako Nadal aj David Ferrer. Práve on bude dvojkou Španielov a veľkú silu majú aj vo štvorhre – dvojica Feliciano a Marc Lopezovci nastúpia spolu vďaka tomu, že Pablo Carreno Busta nemôže hrať pre zranenie ľavej ruky.

Španieli veria, že Nadal získa dva body, k tomu minimálne jeden pridá Ferrer a mohli by ovládnuť aj štvorhru. Keď to všetko zrátame dokopy, Španieli by mohli vyhrať 4:1.

Nemci sa vo dvojhre spoliehajú najmä na Alexandra Zvereva. Finalista Miami Open zdá sa opäť naberá formu a aj keď jeho hra ho predurčuje najmä pre úspechy na harde, víťazstvom na Masters 1000 v Ríme minulý rok dokázal, že to vie aj na antuke. V Davis Cupe má však bilanciu 3:3.

O tom, kto postúpi do semifinále, napovie už jeho piatkový súboj s motorovou myšou Davidom Ferrerom. Ten má v Davis Cupe skvelú bilanciu 27:4.

Štvorhra bude v znamení dvojice Tim Puetz a Jan-Lennard Struff, tí ešte v tejto tímovej súťaže spolu neprehrali. Lopez na druhú však bude ťažký oriešok.

Vo vzájomnej bilancii vedú Nemci 10:6, ale 3 z posledných 4 stretnutí však vyhrali Španieli a domáca antuka im velí vyhrať. Stav po nedeli tak bude z ich pohľadu už len 7:10 a budú sa tešiť z postupu do semifinále. Práve tento súboj si môžete pozrieť aj vo vysielaní DIGI Sport. Začíname v piatok 11:30.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Program zápasov

PIATOK
11:30 D. Ferrer – A. Zverev
13:30 R. Nadal – P. Kohlschreiber
SOBOTA
14:00 F. Lopez / M. Lopez – T. Puetz / J.-L. Struff
NEDEĽA
11:00 R. Nadal – A. Zverev
13:00 D. Ferrer – P. Kohlschreiber