Futbaloví fajnšmekri pozor! Je tu veľké derby, ktoré musíte vidieť!

V našej bohatej víkendovej ponuke môžu niektorí fanúšikovia ľahko prehliadnuť skutočný bonbónik. Jadro nášho vysielania patrí top štvorke ( Premier League, Bundesliga, Serie A a LaLiga), ale nezriedka si futbaloví fajnšmekri prídu na svoje pri sledovaní škótskej Premiership, anglickej Championship či 2. Bundesligy. A práve v do Nemecka by ste sa mali pozrieť v nedeľu tesne popoludní.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Na nohách bude Hamburg! Na štadióne St.Pauli diváci uvidia druhé tohtosezónne Hamburger stadtderby medzi domácimi lebkami a odvekým rivalov HSV. Septembrová konfrontácia týchto súperov priniesla fantastickú divácku kulisu (vypredaný 57-tisícový Volksparkstadion), ale tiež futbalovú nudu s nerozhodným výsledkom 0:0. Odvtedy sa situácia vyvŕbila tak, že na postup môžu pomýšľať oba kluby.  O čosi lepšie to má pred finišom rozrobené Hamburger SV, ktorý sa v prípade výhry vráti pred Union na druhé miesto. St.Pauli je priebežne na štvrtej priečke a na mestského rivala stráca iba štyri body.

Nemeckí futbaloví odborníci predikujú na štadióne Millerntor ofenzívnejší duel ako na jeseň.  Ako najčastejší dôvod je v článkoch uvedený útočník domácich Alexander Meier.  Dobre stavaný bombardér bude v derby epicentrom diania.  Ide totiž o odchovanca HSV, ktorý za dinosaury odohral pár duelov aj v Bundeslige. Neskôr sa stal ikonou Eintrachtu Frankfurt, v ktorom sa ale na jeseň vytrácal zo zostavy. V januári prikývol na ponuku St.Pauli a výrazne tak zvýšil potenciál zverencov Markusa Kauczinského. Meier dal v šiestich zápasoch za lebky päť gólov.

Hamburger SV nevyhral metské derby už vyše 17 rokov.  Mladý perspektívny tréner Hannes Wolf potrebuje túto štatistiku znegovať. Ak sa tak nestane, dostane sa pod enormný tlak.  Bývalému kormidelníkovi Stuttgartu (postup so švábmi do BL) viacerí vyčítajú chabý herný prejav a málo gólov. Hamburg dal najmenej gólov spomedzi všetkých tímov z prvej polovice tabuľky.

V nedeľu sa hrajú v Nemecku aj dva zápasy 1.Bundesligy, ale najväčšiu pozornosť bude pútať popoludňajšie derby. Derby, ktoré nezvykne mať favorita. O tom dnešnom to platí dvojnásobne.

Boj na ihrisku a na tribúnach si môžete vychutnať aj v našom priamom prenose od 13:25 na Digisport 3. Zápasom Vás bude sprevádzať Karol Jakubovič.