Do hry sa v utorok zapojí ďalších šesť výberov (Davis Cup)

V druhý hrací deň (utorok 19.11.) finálového turnaja nového formátu Davis Cupu sa do boja o postup zapojí už aj Francúzsko, Japonsko, Argentína, Čile, USA, Španielsko.

Rusi a Kanaďania sa pokúsia vo svojich druhých vystúpeniach na podujatí nadviazať na úspešní štart, keď v pondelok zdolali Chorvátsko, respektíve Taliansko.

Francúzsko je v súboji s Japonskom obrovským favoritom. V jeho tíme nechýbajú Monfils, Tsonga či čerství šampióni z Londýna Herbert a Mahut. Naopak, Japonci sú v Madride bez zraneného Keia Nišikoriho a v skupine so Srbskom a Francúzskom by mali byť fackovacím panákom. Davis Cup ale často ide proti renkingu a predpokladom – podarí sa im prekvapiť a vzdorovať favoritom?

11:00 DS2 Skupina A: Francúzsko – Japonsko (komentuje D. Pavlík)

V úvodním souboji skupiny C na sebe narazí dva jihoameričtí rivalové Argentina a Čile. Podle obsazení soupisek a nominace je favoritem jednoznačně celek Argentiny. Světový hráč číslo 14, Diego Schwartzman, ve spojení s o 11 míst níže postaveným Guidem Pellou (25. ATP), je rozhodně slibnou známkou kvality.

V singlových zápasech se jim nejspíš postaví na čilské straně duo Cristian Garín (33. na žebříčku ATP), a spolu s ním by měl bojovat proti favoritovi hlavně dlouhán Nicolas Jarry (198 cm, 77. pozice v rankingu).

Pro Argentince mluví i solidní obsazení dalších míst v nominaci, veterán Leonardo Mayer, bývalá světová 21., nebo zkušený deblista Maximo Gonzalez. Papírově je tedy favoritem reprezentace většího z obou států. Jenže třeba taková Kanada zaskočila na úvod favorizovanou Itálii, a tak je jasné, že na finálovém turnaji, kde se každý rve o šanci vyhrát salátovou mísu, nelze podcenit ani jediný game.

11:00 DS3 Skupina C: Argentína – Čile (T. Bahník)

Podvečer prvýkrát do hry vstúpia domáci tenisti a na tribúne sa očakáva absolútna “plnka”. Zápas bude ešte o to zaujímavejší, že na seba už takto skoro narazia dvaja veľkí favoriti celého turnaja. Z prvého miesta však môže postúpiť iba jeden, čo bude v tomto súboji silný imperatív pre oboch.

Rusko má po včerajšej výhre 3:0 nad Chorvátmi skvelú východiskovú pozíciu. Na postup z druhého miesta by im mohol stačiť jeden uhratý zápas z troch. Chačanov s Rubľovom hrali po dvojhrách aj štvorhru, no mali by byť fit. Španieli Nadala šetriť určite nebudú a pôjdu za výhrou vo všetkých troch zápasoch. Najväčší favoriti budú práve vo štvorhre.

18:00 DS3 Skupina B: Španielsko – Rusko (M. Petro)

Severoamerické derby ako remeň, to nás čaká dnes večer v súboji medzi USA a Kanadou. Javorové listy vstúpili do turnaja víťazstvom nad Talianmi, ale všetko to boli mimoriadne náročné a dlhé zápasy. Víťazstvom nad Fogninim prekvapil skúsený Vasek Pospisil. Vzhľadom na náročný program ale môžeme očakávať, že do boja zasiahne oddychnutý Felix Auger-Aliassime.

Američania majú nabitý kader, chyba síce John Isner, no majú z čoho vyberať. Taylor Fritz a Frances Tiafoe, prípadne Reiley Opelka do dvojhry a do štvorhry Sam Querrey s Jackom Sockom.

18:00 DS2 Skupina F: USA – Kanada (M. Mažec)

Máte otázky na našich komentátorov? Nech sa páči, opýtajte sa…

Záver tenisovej sezóny bude stáť za to a DIGI SPORT pri tom nebude chýbať.