DAVIS CUP: Druhý titul pre Chorvátsko!

Francúzi bojovali na domácej pôde v Lille proti Chorvátsku o 11. titul, napokon to však sú Chorváti, kto sa teší zo zisku Šalátovej misy. Podarilo sa im to druhýkrát v histórii, keď nadviazali na rok 2005, to uspeli v bratislavskom finále.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Najväčšou hviezdou bola svetová sedmička Marin Čilič a dokonale ju naplnil. V dvoch zápasoch nestratil ani set a v nich ani jeden servis. Prvý hrací deň si to odniesol Jo-Wilfried Tsonga a v nedeľu to bol práve Čilič, kto získal rozhodujúci tretí bod v súboji s Lucasom Pouillom. Ten dostal prednosť pred Jeremym Chardym a aj keď robil čo mohol, na skvelo hrajúceho Čiliča jednoducho nemal nárok.

Jediný bod pre obhajcu v štvorhre

Vo štvorhre boli favoriti Francúzi a finalisti zo záverečného turnaja majstrov v Londýne Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut ju aj potvrdili. Chorvátom nepomohol ani Mate Pavič. 25-ročnému ľavákovi patrí v svetovom rebríčku 4. miesto, ale s Ivanom Dodigom získali len set a Pavič aj naďalej čaká na víťazstvo v Davis cupe. No a keďže prvý zápas finále v piatok vyhral Borna Čorič, Chorváti vyhrali finále 3:1 na zápasy.

Na budúci rok nový Davis cup

Davis cup prichádza s prelomovou zmenou a hrať sa bude v dvoch fázach. V úvode februára kvalifikácia a na konci novembra finálový turnaj. Z kvalifikácie vzíde 12 postupujúcich a my veríme, že medzi nimi nebudú chýbať reprezentácie z Česka a Slovenska. V Ostrave privítajú českí tenisti Holanďanov, do Bratislavy zavítajú Kanaďania. Štyri tímy majú účasť vo finále istú, sú to štyria semifinalisti z tohto roku. Teda Španielsko, Francúzsko, Chorvátsko a Spojené štáty americké. Spolu s dvanástkou kvalifikantov sa predstavia v Madride aj dve ďalšie krajiny na pozvanie. Hrať sa bude v skupinách, zápasy už nebudú mať 5 súbojov, ale len tri, dve dvojhry a jedna štvorhra.