Dúbravka o svojom pôsobení v PL: Nečakal som, že bude prebiehať takto

Martin Dúbravka presvedčil nielen fanúšikov Newcastle, ale aj vedenie klubu a vybojoval si svojimi výkonmi prestup do anglickej Premier League. Nemohli sme si teda nechať ujsť príležitosť slovenskú reprezentačnú jednotku vyspovedať…

Ako sám priznáva, Premier League je úplne iný svet: “Záujem fanúšikov je obrovský, žijú s klubom a futbalom každý deň. Všetko je na špičkovej úrovni a keby sme sa k tomu vedeli aj na Slovensku v budúcnosti priblížiť, bolo by to fajn.”

Napriek tomu, že prichádzal ako konkurent, príjemne ho prekvapilo, ako ho brankári The Magpies privítali: “Vzťahy so všetkými v klube boli od začiatku veľmi dobré. Aj brankári ma prijali výborne, nerobili mi žiadne problémy a na tréningoch sme spoločne makali a povzbudzovali sa.”

Rovnako sa k tomu postavili aj ďalší hráči a Martin cítil, že sa mu snažia ako novému hráčovi bez skúseností z tejto súťaže pomôcť: “Ťahali sme za jeden povraz a myslím si, že sa to odzrkadlilo aj na výsledkoch.”

Veľkou pomocou pre Dúbravku bolo pôsobenie v Dánsku i pod viacerými zahraničnými trénermi v pražskej Sparte, kde bol nútený zdokonaliť sa v angličtine, keďže tá bola na dennodennej báze.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Debut ako zo sna

Slovenský reprezentačný brankár zažil v PL doslova krst ohňom, keď vo svojom prvom zápase nastúpil hneď proti Manchestru United. Pritom sa o svojom štarte dozvedel len krátko pred úvodným hvizdom.

“Tréner Benítez väčšinou povie hráčom deň pred zápasom, či budú hrať, no v mojom prípade to tak nebolo. Do poslednej chvíle som tak nevedel, či budem v bráne alebo nie,” priznal v rozhovore pre televíziu DIGI Sport Dúbravka. “Možno mi to tým však aj uľahčil, keďže som nemal čas nad tým rozmýšľať a nakoniec nám tento zápas vyšiel fantasticky.”

Dúbravka sa nakoniec zaskvel skvelým výkonom a napriek viacerým dobrým šanciam manchesterských hráčov zaznamenal čisté konto. “Mal som fakt veľa práce, no užil som si to. Po zápase sa mi ani nechcelo ísť z ihriska, atmosféra bola famózna.”

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Keď štadión vyvoláva vaše meno

Martin si priam raketovo vybojoval pevné miesto v základnej zostave a svoje kvality potvrdzoval aj v ďalších stretnutiach, mimo iných aj proti Watfordu, v ktorom zneškodnil Troyovi Deeneymu pokutový kop i následnú dorážku a skvelým zákrokom sa blysol aj pri ekvilibristickom zakončení zakončovateľa The Blues Oliviera Girouda.

“Som rád, že sme sa so sezónou rozlúčili výhrou nad Chelsea. Fanúšikovia nám vytvorili neopísateľnú atmosféru, doslova nás celý zápas hnali. Bolo to neuveriteľné a stálo to naozaj za to…”

To, ako si získal srdcia fanúšikov Newcastlu, sa Martin presvedčil práve po tomto stretnutí, keď jeho meno vyvolával celý štadión. “Sám som nečakal, že moje pôsobenie v PL bude prebiehať takto. Bolo naozaj veľmi príjemné počuť svoje meno po iba 12 odchytaných zápasoch.”

Martin Dúbravka priznáva, že medzi jeho ciele patrí okrem stabilizovania výkonnosti najmä jedno – stabilne chytať v Premier League. My veríme, že sa mu ho podarí naplniť a budeme sa môcť spoločne tešiť na jeho ďalšie výkony v priamych prenosoch DIGI Sport.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.