El Clásico: Viac ako len zápas

Celý futbalový svet sa dnes o štvrtej poobede zastaví. Každý futbalový fanúšik uprie svoj zrak len na jedno miesto. Na Camp Nou totiž pricestuje úhlavný nepriateľ číslo jeden.

Real Madrid ani Barcelona nie sú pred najväčším derby na svete v ideálnom rozpoložení. El Clásico však sleduje celý svet a každý hráč sa v ňom bude chcieť tak ako vždy predviesť a vydať zo seba to najlepšie.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Barcelona – Real Madrid

Všetky dnešné zápasy budú v tieni jediného. A nič na tom nezmení ani neúčasť Cristiana Ronalda a Lionela Messiho, dvoch najlepších hráčov poslednej dekády.

Toto derby spravidla nemá favorita. Viackrát v minulosti sa dokázal krízou zmietaný jeden, či druhý klub v El Clásicu chytiť a prebrať zo spánku. To by v tomto prípade mohlo platiť skôr pre Real, ktorý zažíva najhoršie obdobie za posledné roky. Miernym favoritom teda predsa len bude domáci tím.

Barca je na tom o niečo lepšie, v prípade výhry môže opäť preskočiť Sevillu, ktorú porazila v minulom kole v súboji o prvé miesto a dostať sa do čela súťaže. O žiadnej oslnivej forme sa však ani v prípade blaugranas hovoriť nedá.

V lige nedokázal Real Barcelonu poraziť dva a pol roka. Na druhej strane posledné dve El Clásica na Camp Nou skončili remízou.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Valverdemu bude okrem Messiho chýbať aj Umtiti a Vermaelen. Kritizovaný Julen Lopetegui nemôže počítať so službami Daniho Carvajala.

Zostavy oboch tímov by mohli vyzerať aj takto:
Barca: Ter Stegen – Alba, Lenglet, Piqué, Roberto – Arthur, Busquets, Rakitič – Coutinho, Suárez, Rafinha

Real: Courtois – Nacho, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Isco

Nedeľa s LaLigou na DIGI Sport

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

15:30 DS2 Getafe – Real Betis (komentuje F. Mentel)
15:45 DS1 Barcelona – Real Madrid (komentuje V. Kaiser a M. Skáčik)
18:30 DS1 Deportivo Alavés – Villarreal (komentuje D. Mucha)
20:45 DS1 Sevilla – Huesca (komentuje D. Mucha)