O ďalšie prekvapenie v FA Cupe sa pokúsi Bristol s Doncasterom

Medzi najlepšiu osmičku v FA Cupe by sa rád prebojoval Wolverhampton Wanderers i Crystal Palace. Na ihriskách súperov budú favoritmi. To však v FA Cupe nehrá žiadnu úlohu. Okrem FA Cupu si môžete vychutnať bitku dvoch tradičných anglických tímov v Sky Bet Championship.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

FA Cup

Bristol City – Wolverhampton Wanderers (M. Skáčik)

Bristol City by sa rád postaral o ďalšie prekvapenie a po Huddersfielde by chcel vyradiť z FA Cupu ďalší premierligový klub. Tentoraz sa mu do cesty postavia vlci z Wolverhamptonu. S nimi by sa Bristol určite veľmi rád stretával v budúcom roku aj v Premier League.

Aktuálne má totiž piaty tím Sky Bet Championship najlepšiu formu spomedzi všetkých tímov. Bristol vyhral deväť súťažných zápasov v rade a práve to ho katapultovalo medzi najlepšiu päťku druhej ligy. Wolverhamptonu by sa určite nemuselo vyplatiť, ak by svojho dnešného súpera podcenil.

Doncaster Rovers – Crystal Palace (M. Lukáč)

O niečo jednoduchšie to bude mať podľa papierových predpokladov londýnsky Crystal Palace. Ten v osemfinálovom súboji vyzve Doncaster Rovers z tretej najvyššej súťaže v Anglicku.

Aj Doncaster sa ale zo všetkých síl snaží vybojovať si postup do vyššej súťaže. V League One je na peknom šiestom mieste a pokiaľ si udrží aktuálnu formu, môže pomýšľať na postup do Championship. Dnes sa však na Keepmoat Stadium bude naplno sústrediť na zápas s Crystal Palace.

SKY BET 

Blackburn Rovers – Middlesbrough FC

Nemenej zaujímavý zápas nás čaká v Ewoodu Parku. V bitke dvoch tradičných anglických klubov vyzve domáci Blackburn Rovers Middlesbrough FC.

Domáci tím len so slzami v očiach spomína na svoje slávne časy. Majster Anglicka z roku 1995 sa momentálne nachádza až na pätnástom mieste Sky Bet Championship, na návrat medzi elitu môže v tejto sezóne pravdepodobne opäť zabudnúť.

Middlesbrough je na tom oveľa lepšie. V súťaži mu patrí šieste miesto, ktoré zaručuje účasť v play-off. Dokonca sezóny je však ešte poriadne ďaleko a ašpirantov na postup je viac ako dosť. V dnešnom súboji preto pôjde o veľa.

Digi GO
Swansea – Brentford (DS7)