Fantastická finálová nedeľa: V akcii tri bývalé svetové jednotky

Nedeľa patrí z tenisového pohľadu už tradične finálovým zápasom. Výnimkou nie je ani tento týždeň.

O 19:00 odštartuje finále v americkom Charlestone. O titul sa pobijú Dánka Caroline Wozniacka a domáca Madison Keysová. Súboj turnajovej päťky a osmičky nemá výraznejšiu favoritky. Obe už v minulosti finále Volvo Car Open hrali a miestne podmienky im dokonale sedia.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Obe zároveň, zdá sa, našli vhodné posily do trénerského tímu. Keysová pôsobí pod Juanom Toderom pokojnejšie a agresivitu dávkuje o niečo rozumnejšie. Caroline Wozniacka si zas na antukovú časť sezóny zavolala na pomoc Francescu Schiavoneovú a výsledok sa dostavil okamžite.

Vzájomná bilancia (2:0) hovorí v prospech bývalej svetovej jednotky Wozniackej, na antuke si ale dámy sily zmerajú premiérovo.

Mexický bonbónik

O 23:30 odštartuje finále International turnaja v Monterrey. V Mexiku sa zišla fantastická spoločnosť hráčok a organizátorov môže tešiť aj obsadenie finále – o titul totiž zabojujú dve bývalé svetové jednotky Victoria Azarenková a Garbine Muguruzová.

Duel bude špecifický pre Sama Sumyka, aktuálne kouča Španielky. Ten v minulosti viedol práve Azarenkovú. Zaujímavosťou je, že obe hráčky doviedol k zisku grandslamového titulu i postu svetovej jednotky.

Azarenková sa postupne dostáva do zašlej formy. V Monterrey si zahrá premiérové finále od roku 2016, v boji o titul debutuje od návratu po materskej dovolenke. V semifinále proti Kerberovej zaznamenala zároveň prvý skalp hráčky top 10 po vyše roku.

Muguruzová v pozícii obhajkyne podáva zatiaľ stabilné výkony a výnimkou nebolo ani semifinále proti Magdaléne Rybárikovej.
Aj v tomto prípade ťažko hľadať zápasovú favoritku, jedno je však jasné – tešiť sa môžeme na parádne tenisové predstavenie.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.