Favoritky v Kalifornii prepadli, zatienili ich mladé pušky

V Indian Wells sa v ženskej časti drala dopredu mládež. O všetkom svedčí rok narodenia u oboch finalistiek – 1997.

Naomi OsakovúDariu Kasatkinovú očakával v boji o takýto veľký titul málokto. Obe síce hrali počas roka až prekvapivo konzistentne, v kalifornskej púšti však medzi favoritky rozhodne nepatrili.

Tie však prepadli. Z top 10 výrazne sklamali predovšetkým Muguruzová, pre tento rok už tradične aj Ostapenková a skorým vypadnutím tiež Ukrajinka Svitolinová. Medzi najväčšie favoritky patrila Caroline Wozniacka. Víťazka Australian Open však proti Kasatkinovej nemala šancu. Na štíte Rusky zostali aj KerberováVenus Williamsovou.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Semifinále bolo, podobne ako pre americkú legendu, stopkou aj pre svetovú jednotku Simonu Halepovú. Rumunka v ňom pôsobila totálne odovzdane a otrávene. Po zápase si to zlízla u fanúšikov, ktorí ju obvinili z nedostatku snahy. Neúspešní tipéri zas z úmyselného vypustenia duelu. Rumunka napriek všetkému navýšila náskok na čele, kde trávi už 19. týždeň kariéry.

Vráťme sa k finalistkám, ktoré majú dovedna 40 rokov. Pre porovnanie, finalisti mužskej časti sú v súhrne na 65 rokoch.

Zvučnosťou zdolaných mien totiž nezaostávala ani Osaková. Japonská šampiónka prekonala na ceste za titulom Šarapovovú, Plíškovú, Radwaňskú i Halepovú. Zhodne v dvoch setoch, bez zakolísania, suverénne. Ak si udrží konzistenciu výkonov, bude už čoskoro na dohľad top 10. Zdolaná Kasatkinová je od miesta v nej v priebežnom poradí 8 bodov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Veľké návraty

Na hlavnom okruhu sme konečne videli aj hviezdne mamičky. Lepšie z nich obstála Serena Williamsová. Nebyť krutého žrebu v podobe sestry Venus v treťom kole, mohlo to byť pre ňu ešte veselšie.

Už v druhom sa porúčala Bieloruska Azarenková. Tá priznala, že od ideálu má jej hra ešte ďaleko. Ďalší návrat, Francúzky Marion Bartoliovej, príde v mexickom Monterrey.

Slovenky s rýchlou stopkou

Dvojici Sloveniek v hlavnej súťaži sa nedarilo. Aj v tomto prípade to mali na svedomí mladé pušky.

Cibulková mala v Indian Wells šancu vyzvať v treťom kole obľúbenú súperku Simonu Halepovú. Duelu so svetovou jednotkou sa však nedočkala. Pri prehre s domácou Dolehidovou zrejme zavážili aj zdravotné problémy, pre ktoré sa Cibulková odhlásila aj z Miami.

Rybáriková siahala na svoj najväčší kariérny obrat. Proti 18-ročnej Ruske Žukovej odvrátila 11 mečbalov, v trojsetovej dráme však napokon padla. Ďalšia šanca tak príde na Floride.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.