Fed Cup: Slovensky vyzvú Rusky, USA proti Holanďankám

Po Davis Cupe sa na ťah dostáva Fed Cup. Nás, samozrejme, v prvom rade zaujíma slovenská družina a s nadšením v písanom prejave môžeme konštatovať, že sa Slovensky objavia aj na obrazovkách DIGI Sport.

V bratislavskom „entecéčku“ na seba cez víkend narazia mladé baby. Doslova. O baráž sa budeme preťahovať s Ruskom, ktoré sem prinieslo kvarteto hráčok s vekovým priemerom 18,75 roka. Všetky ťažké kalibre ostali doma: Šarapovová, Kuznecovová, Pavľučenkovová, Kasatkinová, Vesninová aj Makarovová.

Natália Vichľancevová, Aleksandra Potapovová, Anna Kalinská a Veronika Kudermatovová sú síce tenistky, ktorých budeme musieť počas prenosov predstavovať úplne od nuly, no zároveň v nich drieme obrovský talent. Pod vedením Anastasie Myskinovej budú nebezpečné, aj keď ani jedna z nich nemá viac ako 20 rokov.

Matej Lipták je bez Dominiky Cibulkovej a takisto poskladal mladý kolektív. 29-ročnú tímovú jednotku Magdu Rybárikovú doplní košická úderka – Jana Čepelová, Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová. Ako sám povedal, pozícia dvojky je absolútne otvorená a rozhodne o nej na poslednú chvíľu.

Ak by som sa mohli vteliť do slovenského trénera, do reprezentačného debutu by som cez víkend určite pustil Viktóriu Kužmovú. Má za sebou turnaj v Petrohrade, kde sa ukázala vo výbornom svetle. Hrala tam bez rešpektu. Pripísala si štyri konfrontácie s východoeurópskym tenisom; potrápila Kasatkinovú, no najmä porazila Vichľancevovú, s ktorou sa môže stretnúť aj v Bratislave.

Náš tip: 3:1 a postup Slovenska.

 

Počas fedcupového víkendu budú naše obrazovky pre tenisových fanúšikov magnetické. Okrem Sloveniek sa môžeme tešiť aj na Serenu Williamsovú, ktorá (pevne veríme) zasiahne do hry v rámci zápasu USA – Holandsko.

Celý svet sleduje, v akej forme sa po tehotenstve vráti na kurty. Je to už viac ako rok, čo naposledy zatĺkala súperkám víťazné údery a už jej tenis poriadne chýba. Spolu s rotterdamským útokom Rogera Federera na post rekordnej jednotky bude práve návrat Sereny najočakávanejším momentom celého tenisového februára. Jedno aj druhé si užijete v našich priamych prenosoch.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Spojené štáty nebudú mať s Holandskom najmenší problém. Jednoznačne ďalej pôjdu aj Bielorusky, ktoré narazia na oslabené Nemky. Vôbec najsilnejší tím poskladali Češky, ktoré Benčičovej a spol. takisto vystavia rezolútnu stopku. Najvyrovnanejší zápas, naopak, očakávame vo Francúzku, kam na derby vycestujú Belgičanky. Súboj Mladenovičová vs. Mertensová môže byť ozdobou celého víkendu. Rozhodovať by mohla až záverečná štvorhra.