Fed Cup ukončí dlhoročné čakanie, prinesie aj veľký debut

So ženskou tenisovou sezónou sa rozlúčime veľkolepo – fedcupovým finále. Dejiskom bude austrálsky Perth.

Domáci výber privíta tím Francúzska. Pre jeden z tímov sa skončí čakanie na zisk víťaznej trofeje. Francúzky sa naposledy tešili v roku 2003, Austrálčanky dokonca čakajú už 45 rokov! Šanca ukončiť suchoty je veľká.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

AUSTRÁLIA

A to preto, že majú v tíme najlepšiu hráčku sveta i celej sezóny. Ashleigh Bartyová získala v roku 2019 premiérový grandslamový titul, titul z kategórie Premier Mandatory a na záver sezóny aj titul z koncoročného šampionátu. Na čele WTA poradia vedie o vyše 2000 bodov. Dve finálové singlové výhry by tak mali byť pri jej forme povinnosťou.

Tešiť sa môžeme aj na debut Ajly Tomljanovičovej v žltozelenom drese. Niekdajšia partnerka Nicka Kyrgiosa, aktuálne už priateľka Mattea Berrettiniho, vyriešila problémy so štartom po zmene občianstva a je jasnou austrálskou dvojkou.

Skúsená Samantha Stosurová má za sebou vydarený šampionát. S Čang Šuaj siahali v Číne na finále a v prípade stavu 2:2 by v Perthe mala s Bartyovou vytvoriť silnú deblovú dvojičku. Priscilla Honová a Astra Sharmová plnia počas týždňa predovšetkým rolu sparingpartneriek na tréningoch a ich štart v akcii by bol prekvapením.

FRANCÚZSKO

Hosťky sa budú spoliehať predovšetkým na duo Kristina Mladenovičová a Caroline Garciová. Vo dvojhre to od nich v roku 2019 nebolo nič slávne, no cez dvojku Tomljanovičovú by Francúzkam mohli kvapnúť dva body.

Obe v minulosti tvorili aj skvelý deblový pár a ak by všetko šlo podľa želaného scenára, práve štvorhra by mohla v nedeľu rozhodnúť o celkovom víťazovi.

Alizé Cornetová i Pauline Parmentierová v minulosti ukázali, že slávnejším krajankám vedia kryť chrbát. Neraz aj ony získali nečakané singlové body, a tak Julien Benneteau môže vo dvojhrách siahnuť aj po nich. K dispozícii je aj tento rok zlepšujúca sa Fiona Ferrová.

Favoritom finále je Austrália, ale Fed Cup neraz išiel proti prognózam. Čaká nás víkendová bodka za ženskou tenisovou sezónou. Buďte pri tom exkluzívne s televíziou DIGI SPORT!

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.