Federer tri zápasy od postu svetovej jednotky

Vek je iba číslo – jedna z tradičných fráz športovcov po tridsiatke. Väčšina sa ňou márne snaží oddialiť koniec kariéry.

V podaní Rogera Federera však získala úplne iný význam. Švajčiar aj vo svojej 21. sezóne ničí konkurenciu. Víťazstvom na januárovom Australian Open získal jubilejný 20. grandslamový titul a na dosah má ďalší rekord.

Najstarší z najlepších

Môže sa stať najstaršou svetovou jednotkou v histórii. Súčasný rekordér Andre Agassi bol tenisový kráľ v 33 rokoch a 13 dňoch. Federer bude mať v auguste 37! Na Rafaela Nadala mu aktuálne chýba 155 bodov a získať ich môže už tento týždeň.

  1. Rafael Nadal (ESP) 9 760 bodov
  2. Roger Federer (SUI) 9 605
  3. Marin Čilič (CRO) 4 960
  4. Alexander Zverec (GER) 4 450
  5. Grigor Dimitrov (BUL) 4 425

Roger totiž nečakane prijal voľnú kartu do Rotterdamu. Z posledných troch účastí na tomto turnaji získal dva tituly a miestne halové prostredie mu sedí. Na post jednotky mu tentoraz stačí semifinále.

Kamarát v ceste

V praxi to znamená vyhrať tri zápasy. V prvom kole narazí na kvalifikanta Belemlmansa a v druhom musí zvládnuť ťažký test v podobe skúseného Kohlschreibera. Najväčší bonbónik ho (a takisto nás) však čaká v štvrťfinále.

Osud má tradične dobrý zmysel pre humor a tak Rogerovi postavil do cesty kamaráta Wawrinku, ktorého prekážky pred štvrťfinále majú holandské farby. Najskôr na neho čaká Griekspoor a v prípade postupu lepší z dvojice tulipánov Haase – de Bakker. Ak sa Stanovi podarí, dopraje svojmu parťákovi veľký míľnik? Alebo využije svoju šancu dokázať, že je späť? Pre tieto odpovede sa tento týždeň oplatí sledovať DIGI Sport.

Vek je skutočne iba číslo. Vo Federerovom prípade však číslo, ktoré zapĺňa novinové titulky po celom svete. A navždy sa zapisuje do tenisovej histórie. Buďte pri tom aj vy…

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.