Bitka o pohárovú Európu v Madride

Španielska LaLiga skompletizuje svoje 32. kolo pondelkovou dohrávkou, v ktorej sa proti sebe postavia Getafe a Real Sociedad.

Na Coliseum Alfonso Pérez uvidíme stretnutie dvoch tohtoročných prekvapení, ktorým však prestávka od futbalu absolútne neprospela a o svoje ťažko vybojované pozície pomaly začínajú prichádzať.

Pre oba tímy pôjde možno v pondelok večer o zlomový zápas sezóny. Ani Getafe, ani Real Sociedad totiž nedokázali zvíťaziť v žiadnom zo štyroch zápasov po trojmesačnej prestávke a len zaváhania ďalších adeptov na miestenku do Európy ich drží na šiestom, respektíve siedmom mieste tabuľky.

Celok z Madridu je na tom predsa len o niečo lepšie, získal aspoň tri body za remízy. Body si však delil so súpermi, ktorých by mal záujemca o Ligu majstrov alebo Európsku ligu jednoznačne zdolať.

Mužstvo zo San Sebastiánu je na tom po prestávke ešte horšie. Prehralo tri zápasy zo štyroch a zo štvrtého miesta padlo na siedme. Ak bude v nastolenom trende pokračovať, nezahrá si ani v Európskej lige.

Obe mužstvá majú jednu z posledných šancí na to, aby zostali v kontakte so štvrtou Sevillou, ktorá taktiež stále čaká po prestávke na premiérové víťazstvo. Getafe na ňu aktuálne stráca päť bodov, Sociedad sedem. Dnešný zápas však majú k dobru a túto šancu potrebujú využiť.

Vzájomná bilancia z predchádzajúcich stretnutí hovorí v prospech Getafe, ktoré uspelo v piatich zo šiestich meraní síl od roku 2016.

21:55 DS1 Getafe – Real Sociedad (F. Mentel)

Predpokladané zostavy:
Getafe: Soria; Suarez, Etxeita, Rodriguez, Olivera; Cucurella, Arambarri, Maksimovic, Nyom; Mata, Molina
Sociedad: Remiro; Zaldua, Elustondo, Le Normand, Munoz; Odegaard, Zubeldia, Merino; Oyarzabal, Willian Jose, Portu

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.