Granada o návrat do čela, AC Miláno o ukončenie krízy

Vložené kolo LaLigy a Serie A vyvrcholí vo štvrtok záverečnými zápasmi.

LaLiga

Mallorca po výhre nad Espanyolom a šokujúcom triumfe na Realom Madrid zaskočila svojich priaznivcov prehrou na trávniku posledného Leganés a udobriť si ich bude chcieť v zápase dvoch nováčikov LaLigy s Osasunou. Hostia však zažívajú vydarené obdobie, keď sa vďaka dvom výhram a dvom remízam v predchádzajúcich piatich stretnutiach pohybujú v tabuľke v jej pokojnom strede. V minulosezónnych zápasoch v 2. lige platilo môj domov, môj hrad. Bude to platiť aj dnes?

Eibar na prelome septembra a októbra neprehral štyri zápasy v rade a zdalo sa, že sa odlepí od dolných priečok tabuľky. Nasledovali ale prehry s Barcelonou a Valladolidom a domácich razom od pásma zostupu delí len lepšie skóre ako má Celta Vigo. Villarreal, ktorý v minulej sezóne skončil na 14. mieste, sa v tej aktuálnej pohybuje v hornej časti tabuľky, keď na vedúcu Barcelonu stráca len 5 bodov. Prípadná výhra by ho vystrelila až na tretie miesto, no na Estadio Municipal de Ipurúa bral všetky body naposledy ešte v apríli 2016.

Getafe zaostáva za svojimi výkonmi v minulom ročníku, v ktorom obsadilo piate miesto, a po desiatich zápasoch tejto sezóny je až trináste. Naopak, Granada je zatiaľ obrovským príjemným prekvapením. Ako nováčik súťaže je tretia a ak by na Coliseum Alfonso Pérez zvíťazila, pripísala by si nielen tretiu výhru v rade, ale vrátila by sa aj na post lídra.

Mallorca – Osasuna (komentuje D. Mucha)
Eibar – Villarreal (T. Bahník)
Getafe – Granada (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Serie A

Jednooký so slepým, aj tak by sa dalo označiť meranie síl medzi AC Miláno a SPALom. Domáci napriek veľkým ambíciám okupujú len trinástu priečku tabuľky, keď z 27 možných získali len chudobných 10 bodov. Hostia sú na tom ešte horšie, so 7 bodmi sú predposlední. Oba tímy v predchádzajúcich piatich zápasov vyhrali a remizovali len raz a až trikrát prehrali. V pozícii favorita sú červenočierni, ktorí v ostatných štyroch vzájomných dueloch so SPALom nestratili ani bod.

AC Miláno – Spal (R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.