Heco Hero

Martin Dúbravka je nové meno v zozname slovenských futbalistov v Premier League. Celkovo 16. a len druhý brankár.

Zo všetkých predchádzajúcich sa stal skutočnou hviezdou a dlhoročnou oporou iba Martin Škrtel v Liverpoole. Aj jeho vytiahol Rafael Benitez, ani jeho predtým anglickí fanúšikovia nepoznali. Ale presadil sa. A hneď prvý zápas Dúbravku ukázal, že rovnaký potenciál sa skrýva aj v ňom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dlhé roky sa na mnohých trénerských seminároch na Slovensku hovorí o chýbajúcom sebavedomí našich futbalistov. Tento 29-ročný brankár ho ukázal. Zároveň však aj veľký pokoj, rozvahu pri rozohrávke nohou či vybiehaní, časované triezve zmenšovanie streleckého uhla ako pri nájazde Martiala, ale aj skvelý reflex ako pri šanci Carricka v posledných sekundách.

A keď ste pripravený a odvážny, pridá sa aj šťastena (inak by Martial netrafil z pár metrov dvakrát za sebou Gaylea). Po jednom zápase netreba vynášať veľké súdy, bude musieť výkonnosť potvrdzovať dlhodobo. Ale už teraz je jasné, že šancu dostane a úroveň jeho výkonnosti dosahuje latku najvyššej anglickej súťaže.

A čo bude ďalej? Všetko závisí na tom, ako sa dokáže nastaviť v hlave. Musí si veriť. Nemôže si pripúšťať to, čo často spomína jeho reprezentačný tréner, že sme malá krajina. Nie, sme taká krajina, aká sme, s tým nič nenarobíme.

Malí môžeme byť iba vo vlastných hlavách. V súboji Newcastlu s Manchestrom United domáci brankár „malý“ nebol. Ukázal pracovitosť, pokoru, inteligenciu, súdržnosť s tímom, pozitívne emócie, schopnosť etablovať sa v novom klube. A keď to vedel nedeľný hrdina „Heco“, určite to dokážu aj mnohí ďalší slovenskí futbalisti.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.