Hráči sa museli vrátiť zo šatne, rozhodlo video

V pondelňajšom dohrávke 30. kola nemeckej Bundesligy došlo k nezvyčajnej situácii.

V dôležitom záchranárskom súboji medzi Mainzom a Freiburgom, ktorý sa napokon skončil triumfom domáceho tímu 2:0, odchádzali tímy do šatne za nerozhodného stavu 0:0. To však trvalo len pár minút.

Po tom, čo rozhodca Giudo Winkmann ukončil prvé dejstvo a hráči odišli do šatní, zasiahla do deja videorozhodkyňa, ktorá upozornila na hru rukou hosťujúceho Marc-Olivera Kempfa v šestnástke.

Rozhodca si bol situáciu pozrieť v systéme videorozhodcu VAR, povolal tímy späť na trávnik a nariadil pokutový kop. Ten domáci Pablo di Blasis 7 minút po skončení riadneho hracieho času premenil a keďže po prestávke pridal aj druhý gól, najvýraznejšie sa postaral o výhru svojho tímu.