Hviezdne obsadené turnaje v Dubaji a Acapulcu

Rafael Nadal, minuloročný víťaz v debli Alexander Zverev, Stan Wawrinka, obhajca v singli Nick Kyrgios, Grigo Dimitrov, John Isner, Alex de Minaur, či Felix Auger-Aliassime v Acapulcu a Novak Djokovič, Stefanos Tsitsipas, Roberto Bautista Agut, Gael Mofils, Fabio Fognini, Andrej Rubľov a Benoit Paire v Dubaji. To je fantastický menoslov hráčov na turnajoch, ktoré môžete počas tohto týždňa sledovať vo vysielaní DIGI SPORT.

Dubaj aj bez najväčšej hviezdy s atraktívnym zložením

Po krátkom odskočení si na antuku sa mužský tenis vracia na hard, a to jeden z najrýchlejších na tour. Aj vďaka tomu dubajské kurty dlhodobo patria Rogerovi Federerovi. Vlani tam získal už ôsmy miestny, ale hlavne jubilejný stý titul v kariére. Veľké očakávania mali Rogerovi fanúšikovia aj tento rok. Prišla však šokujúca správa. Švajčiar absolvoval operáciu kolena a mimo hry bude minimálne do trávnatej sezóny.

Favorit je tak absolútne jasný. Novak Djokovič v roku 2020 ešte neprehral oficiálny zápas a po ATP Cupe a Australian Open vidia odborníci v jeho rukách aj dubajskú trofej. Emiráty sa však vedia postarať o prekvapenie. Predvlani všetkých šokoval Roberto Bautista Agut a aj minulotýždňový exodus favoritiek počas ženského turnaja jasne naznačuje, že nič nie je isté.

Španiel patrí medzi skupinku favoritov aj tento rok. Okrem neho v Dubaji uvidíme množstvo ďalších hviezd na čele s rozbehnutými Stefanosom Tsitsipasom a Gaelom Monfilsom. Z mladíkov lákajú hlavne Andrej Rubľov a Karen Chačanov.

O zábavu by tam malo byť jednoznačne postarané. Na DIGI SPORT si môžete počas celého týždňa vychutnať každý jeden zápas z centrálneho kurtu. Štartujeme denne od 11:00.

Príjemnú zábavu.

ATP 500 Dubaj na DS3 – streda 26.2.
11:00  Andrey RUBLEV – Filip KRAJINOVIC (M. Petro)
13:00 Alexander BUBLIK – Stefanos TSITSIPAS (M. Petro)
16:00 Novak DJOKOVIC – Philipp KOHLSCHREIBER (M. Vaňous)
18:00 Gael MONFILS – Yasutaka UCHIYAMA (M. Vaňous)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Česi a Slováci v Acapulcu chýbajú, jednotkou Nadal

Juhoamerické veľké antukové turnaje trpia na neúčasť hviezd, no severnejšie položené Mexiko a tvrdý povrch v rámci prípravy na dve veľké tisícky v Indian Wells a Miami lákajú top hráčov. Práve preto sa v Acapulcu rozhodli v roku 2014 pre zásadnú zmenu povrchu a zdá sa, že sa to vypláca. Dôkazom sú Rafael Nadal, Alexander Zverev či Nick Kyrgios. Žiaľ, aj v kvalifikácii, nie to ešte v hlavnej súťaži, nemá Česko ani Slovensko žiadneho zástupcu.
Prvenstvo obhajuje Austrálčan Nick Kyrgios, ktorý minulý rok zdolal vo finále Alexandra Zvereva. Títo dvaja hráči si však záverečný súboj nezopakujú, keďže sú v pavúku obaja v spodnej časti. Stretnúť sa tak môžu len v semifinále. Kyrgiosa čaká na úvod mladý Francúz Ugo Humbert, Zvereva zasa 30-ročný kvalifikant a 119. hráč sveta Jason Jung z Tajwanu.
Jednotkou je Nadal
Prvým nasadeným je Španiel Rafael Nadal, ktorý od štvrťfinálovej prehry s Rakúšanom Dominicom Thiemom na Australian Open nehral. Minulý rok vypadol už v druhom kole s neskorším víťazom Nickom Kyrgiosom. V Acapulcu už dokázal dvakrát vyhrať, v rokoch 2005 a 2013, to sa však ešte hralo na antuke. Na úvod ho čaká krajan Pablo Andrujar.

ATP 500 Acapulco na DS3 – streda 26.2.
23:00 (M. Mažec)
01:00 (M. Mažec)
03:00 (T. Bahník)
05:00 (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.