Hviezdy pokračujú v Miami, Slovenky so šancou na reparát

Špičkový tenis nebude chýbať v našich priamych prenosoch ani počas najbližších dní. Z Kalifornie sa presúvame na Floridu, kde sa o ďalšiu tučnú porciu bodov bude bojovať v Miami.

Podobne ako v Indian Wells ťažko odhadovať možný scenár. V nabitom „pavúku“ chýba jasná favoritka a tak sa môže zrodiť ďalšia senzácia.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Sprievodným ťahákom turnaja bude súboj o post ženskej svetovej jednotky. V Miami oň bude bojovať hneď päť tenistiek – Osaková, Halepová, Kvitová, Svitolinová a Kerberová. V najlepšej štartovacej pozícii je pred začiatkom turnaja aktuálna líderka renkingu Osaková.

Japonka je ale po trénerskom rozchode so Saschom Bajinom bez ideálnej formy a aj v Miami to bude o jej opätovnom hľadaní. Otázniky visia aj nad Halepovou s Kvitovou, ktoré v Kalifornii tenisovo neohúrili. Ďalšie dve kandidátky z hviezdneho zoznamu ukázali v Indian Wells výbornú formu a ak ich pár dní oddychu dostalo z únavy, sú opäť favoritkami na dobrý výsledok.

Zaujímať nás budú tiež výkony šokujúcej kalifornskej šampiónky Biancy Andreescuovej. Od pondelka 24. hráčka sveta kosila v Indian Wells jednu hviezdu za druhou a v 18 rokoch už klope na brány elitnej svetovej dvadsiatky. Sebavedomie z 28 tohtosezónnych víťazstiev môže pretaviť do ďalšieho úspechu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Slovenky v Indian Wells pohoreli. Štyri zápasy našich znamenali štyri porážky. Otvára sa teda šanca na reparát a vylepšenie nálady slovenských priaznivcov. S Cibulkovou sa však žreb nemaznal, veď už v prvom kole narazí na neobľúbenú Azarenkovú. Ľahké to nebude mať ani trio Kužmová, Rybáriková, Schmiedlová. V nabitom poli si ale súperku nenavyberáte a každé víťazstvo teší o to viac.

Zápasy našich dievčat, podobne ako aj ďalšie zaujímavé súboje hviezdneho turnaja nebudú chýbať v našej bohatej zápasovej porcii. Ten najlepší svetový tenis aj tentokrát na DIGI Sport.

PRIAME PRENOSY NA DS5

Streda 20.3. od 17:00
V. Azarenková – D. Cibulková (komentuje S. Galis)
N. Vichľancevová – M. Rybáriková (D. Pavlík)
A. Petkovičová – A. Anisimovová (S. Galis)
J. Rodinová – S. Stosurová (S. Galis)
V. Kužmová – D. Gavrilovová (D. Pavlík)
A. K. Schmiedlová – T. Mariová (M. Mažec)