Jágr na DIGI Sport? Nie nemožné

Posúdiť „kedy už stačilo“ nedokáže za riekou Moravou ani prezident. Mal by tak nad koncom kariéry premýšľať Jaromír Jágr? Nemal! Hokej stále vie, chuť má a hanbu si určite neurobí.

V tíme plameňov z Calgary Jágrovi plameň hokejovej radosti na sklonku kariéry nerozhorel.  Jedna z najväčších osobností histórie najrýchlejšej kolektívnej hry na svete sa vracia do rodného Kladna.  Informácie už potvrdili ako v zámorí, tak i predstavitelia Rytierov. “Kladno milujem. Ďakujem vedeniu Calgary za šancu, ale teraz sa už teším na návrat domov.”

Jaromír Jágr,  9 klubov v NHL, 1941 zápasov,  2122 bodov

Po umiestení na waiver list po Jágrovi nesiahol ani jeden z klubov v NHL  a to predstavuje s veľkou pravdepodobnosťou bodku za jeho fenomenálnou kariérou v profilige. Puto medzi Kladnom a legendárnou 68-čkou je obrovské, krok 45-ročnej legendy je tak úplne logický. “Hráč jeho kvalít nám mimoriadne pomôže,” reagoval bývalý spoluhráč a aktuálny asistent trénera v Kladne Pavel Patera.

Prestupové obdobie v Čechách končí 31. januára. Jágra by v kádri chceli mať asi všetci, ale iná možnosť ako návrat do Kladna, do klubu, ktorého je vlastníkom, ani nepripadala do úvahy. Pohľad na Jágra napríklad v drese Sparty je asi taký reálny, ako jednorožec na Steeplechase.

Rytieri sú aktuálne na tretej priečke v druhej najvyššej súťaži. Viac bodov pozbierali iba ďalší dvaja postupoví ašpiranti České Budějovice a Karlove Vary. Cesta do extraligy vedie cez play-off a následnú baráž dvoch mužstiev extraligy s dvomi najlepšími z WSM ligy.

Ak by Jágr prispel k návratu hokejovej bašty do extraligy  po štyroch rokoch , bolo by to dokonalé uzatvorenie kruhu. Jágr dosiahol v kariére všetko, pridal ešte niečo navyše, ale s Kladnom môže urobiť niečo ikonické.

Barážové zápasy  o postup do Tipsport extraligy uvidíte na jar aj na našich obrazovkách.  Zavíta Jaromír Jágr prvý raz na DIGI Sport?

Igor Stančík (rytirikladno.cz)