Kanonieri LaLigy v ročníku 2018/19 (2. časť)

V prvej časti nášho pohľadu na kanonierov LaLigy sme sa pozreli na päticu hráčov, ktorí síce pokorili hranicu 15 gólov, no ani to im nestačilo na prienik medzi najlepšiu trojicu strelcov minulého ročníka. Priestor top trojke dávame v druhej časti.

Ich mená pozná celý futbalový svet. A nie je to len kvôli tomu, že si obliekajú dresy najväčších súperov v súťaži, ale aj pre ich nesporné futbalové kvality…

Kto dokáže zastúpiť Cristiana Ronalda po odchode do Juventusu? Tak znela otázka v hlavnom meste Španielska. A jej odpoveď prekvapila zrejme viacerých. Francúzskeho zakončovateľa totiž mnohí posielali z Realu už dlhšiu dobu, no on dokázal väčšinu z nich umlčať.

Karim Benzema zažil z pohľadu streleckej formy jednu z najlepších zo svojich desiatich sezón v Reale Madrid, keď vyrovnal svoj “nástrel” z ročníka 2011/12 a len v ročníku 2015/16 strelil o tri góly viac. Jeho 21 zásahov, na každý potreboval v priemere 141 minút, a k tomu 6 asistencií boli jedným z mála svetlých zjavov v pre biely balet nevydarenej sezóne.

Karim Benzema (Real Madrid)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Keď sa vám o 57 z 90 zásahov vášho tímu postará dvojica hráčov, tak tomu sa povie extratrieda. A v Barcelone o tom vedia svoje..

Uruguajčan Luis Suárez zaznamenal už štvrtú sezónu v rade, počas ktorej v lige pokoril 20-gólovú hranicu a hoci jeho 21 zásahov je pokračovaním klesajúcej krivky – v ročníku 2015/16 rozvlnil sieť 40-krát, v ďalšej 29-krát a v predminulej 25-krát, stále patrí k top kanonierom súťaže. Jeho finálna bilancia v tej nedávno skončenej – 21 gólov, jeden v priemere každých 135 minút a k tomu 6 asistencií.

Luis Suárez (FC Barcelona)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O fenomenálnom Lionelovi Messim je zrejme zbytočné čokoľvek písať. Jedenásta sezóna v rade, v ktorej pokoril v lige 20-gólovú hranicu, už piata, v ktorej sa dostal cez 30 zásahov. A hoci z pohľadu počtu gólov zaznamenal aj lepšie ročníky – v 2011/12 dal 50 gólov, v 2012/13 46, v 2014/15 43 a v 2016/17 37, jeho 36 presných zásahov znamená stále obrovský odstup od konkurencie. Nečudo, že jeho priemer je gól každých 75 minút. Ak k tomu pripočítame 13 gólových prihrávok, podiel malého Argentínčana na titule Barcelony je priam neuveriteľný.

Lionel Messi (FC Barcelona)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.