Kometa obhájila titul – zrod majstrovskej dynastie

V sezóne 2016/2017 sa Kometa Brno dočkala titulu po 51 rokoch, ale na ďalší čakala iba 363 dní. V nedeľu večer Moraváci dobyli Werk Arénu znova a finálovú sériu s Třincom ukončili už v piatom zápase. Pre modrobielych to je už 13. titul v najvyššej súťaži, čím sa v historickej tabuľke dostali pred Duklu Jihlava.

Kometa sa počas sezóny nevyhla výpadku formy, prišiel však v základnej časti, zverenci Libora Zábranského ho zažehnali a nasmerovali sa za obhajobou titulu. Pred play-off patrili do okruhu favoritov, ale hladký priebeh, naštrbený iba dvomi porážkami v dvanástich dueloch, je prekvapením. V Brne jednoducho predviedli vynikajúco načasovanú formu. To dokážu iba skutoční majstri.

Už vo štvrťfinále sa očakával dramatický priebeh série s Vítkovicami. Bitkou tabuľkových susedov po základnej časti však Kometa precupitala bez straty kvetinky. V semifinále nebola favoritom. Bola ním dominantná a útočná Plzeň. Indiánsky vigvam však Kometa vypálila po priebehu 4:1 v sérii.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vo finále oceliari z Třinca vystužení kvalitnými hráčmi  ako Marcinko, Petružálek, Krajíček či Doudera uhrali iba jedno stretnutie a tak sa musia uspokojiť iba s ďalším striebrom, druhým za posledné štyri roky.

Tak ako to už býva zvykom, základy úspechu položilo vedenie Komety, ktorému sa po minuloročnom titule podarilo udržať kostru tímu. S výnimkou odchodu Mareka Kvapila a Jozefa Kováčika zostali všetky opory.  Neměc, Krejčík, Erat či Zaťovič mali finančne lukratívnejšie ponuky, titul bol vo vrecku, ale aj tak sa rozhodli zostať. Niečo na tom Brne bude. Kometa je takým českým Detroitom Red Wings, vytvára dynastiu, ktorú bude náročné zosadiť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Libor Zábranský je majiteľom, generálnym manažérom a zároveň trénerom. Žiadna košatá štruktrúra, žiadne oblekové generality rozhodujúce o chode klubu, žiadne hviezdne maniére. Kometa pripomína skôr rodinný podnik so skvelým fungovaním trojlístka vedenie – hráči – fanúšikovia. Kometa má jedno z najlepších obecenstiev v Európe, veď záujem o hokej v meste je taký, že štvrtý duel by bol vypredaný aj v prípade, že by DRFG aréna mala štvornásobnú kapacitu.

Spomenúť musíme aj Mareka Čiliaka, ktorý na rozdiel od třineckého gólmana Šimona Hrubca, dokáže svoju formu načasovať presne na play-off. „Čilo“  je momentálne najlepším slovenským brankárom. Je škoda, že jeho vzťah s reprezentáciou nebol v minulosti ideálny. Uvidíme ako sa skončí vábenie generálneho manažéra Miroslava Šatana počas nasledujúcich dní.  Čiliak by bol pre Slovensko veľkou posilou.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.