Kríza Ronalda? V žiadnom prípade! Z prestupu môžu ťažiť oba kluby

Nad jeho nesmrteľnosťou a správnosťou výberu cesty začali pochybovať aj tí, ktorí ho bezbreho obdivovali. Sú obavy na mieste alebo za streleckú mlčanlivosť CR7-ičky môže iba zhoda náhod?

Prestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín bol po svetovom šampionáte v Rusku druhou najdiskutovanejšou témou vo futbalových kruhoch. Uhlov pohľadu na tento transfer bolo veľa, ale ich správnosť potvrdí alebo vyvráti až čas.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Reč čísiel však zatiaľ ukazuje, že pravdu mohli mať tí, ktorí nevnímali odchod do Talianska ako vydarený ťah. Portugalský majster sveta totiž v troch dueloch za starú dámu neskóroval ani raz. Neviditeľný však ani zďaleka nebol. V bitkách s Chievom, Laziom a Parmou nazbieral plnú minutáž, vystrelil 23-krát, z toho 15-krát zvnútra šestnástky a bránu trafil deviatimi pokusmi.

Tréner Allegri ho využil na dvoch postoch, V systéme 4-2-3-1 hral na hrote a v dvoch predchádzajúcich zápasoch obhospodaroval ľavú stranu ofenzívy v rozostavení 4-3-3. Aj to svedčí o tom, že v Turíne sa ešte hľadá, zmena predsa nebola malá. V Serie A a Juventuse sa hrá úplne iný futbal ako v Reale Madrid. Pamätníci si možno vybavia, že ani prechod z Manchestru United do Španielska nebol úplne hladký.

CR7 sa počas nasledujúceho repre zrazu neobjaví v portugalskom tíme, prednosť dostal aklimatizačný proces pod Alpami. Po ňom ho čaká ešte väčší tlak a to on veľmi dobre vie. Pre veľkú časť fanúšikov Juve sú podstatnejšie výsledky a keďže Turínčania ešte bodovo nezakopli, nula v kolónke strelených gólov vyše 100-miliónovej posily ich znepokojuje menej.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Ronalda sme na DIGI Sport nestratili, pretože sa nám vydarila akvizícia televíznych práv na Serie A. Všetky zápasy CR7 komentoval v doterajšom priebehu Vlasto Kaiser, expert na taliansky futbal, a práve on pridal svoj pohľad: “Cristiano nehral vyložene na seba, ale bolo viditeľné, že sa tlačí do zakončenia čo najčastejšie, a to aj preto, že to od neho všetci očakávajú. Nechcel sklamať, no tým pádom bol aj menej uvoľnený. Podľa prieskumu webu sportmediaset.it je hlavným dôvodom jeho streleckých suchôt lepšia defenzíva tímov Serie A.“

“Rozhodne však makal. Nehral sebecky, spoluhráčov v lepších pozíciách aj nachádzal. V každom prípade nedal gól ani z jednej z 23 striel. Vlani v drese Realu však skóroval až zo strely s poradovým číslom 28. Vtedy to nikto neriešil, pretože bolo jasné, že jeho čas príde. Prišiel a príde aj teraz. O kríze by som teda nehovoril,“ doplnila naša talianska komentátorská jednotka.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V Madride sa dlhodobo podriadili „Ronaldovmu systému“. Spoluhráči sa odmeny dočkali, veď v najťažších chvíľach sa najviac do rytmu futbalového flamenga vznášali práve jeho biele baletky. V Turíne to zatiaľ nevyzerá na dirigentskú taktiku podľa portugalských nôt. V starej dáme nikdy nekoncertoval jedinec, ale celá skupina. Myslí si to aj Vlasto Kaiser:

“Je pravda, že Juventus nikdy nehral všetko na jedného útočníka a nie je na to odkázaný ani teraz. Chce vyhrávať ako tím. Zraky uprené na Ronaldu navyše pomáhajú iným, ktorí z toho aj ťažia. Aktuálne asi najviac Mandžukič. Je pravda, že Ronalda by mohol trocha viac hľadať Pjanič. V tomto prípade možno menší stret dvoch eg nastáva. Dybala sa potrebuje chytiť, v posledných dvoch zápasoch nehral. Experti sa však zhodujú, že práve spolupráca s Dybalom by mala byť to pravé a ideálne.”

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Spomínaný portál sportmediaset.it nechal čitateľov hlasovať o tom, prečo Ronaldo ešte neskóroval. A takto vyzerajú výsledky:

  • 34% Serie A je pre útočníkov náročnejšia súťaž
  • 28% Je to len vec náhody, viackrát nebol ďaleko od gólu
  • 17% Je psychicky blokovaný „nutnosťou“ skórovať
  • 14% Zatiaľ sa ešte nezžil s tímom a Allegriho taktikou
  • 7% Jeho fyzická kondícia ešte nie je optimálna

V predchádzajúcej domovine CR7-ičky, v Madride, je aktuálne všetko v najlepšom poriadku. Ak chceme tvrdiť, že na hodnotenie Ronalda v Juventuse je ešte zavčasu, tak to isté platí aj o jeho bývalom zamestnávateľovi. V španielskej metropole však zabúdanie na ikonu momentálne zvládajú s prehľadom.

Benzemovi a Baleovi Ronaldov odchod pomohol – Francúz dal štyri góly, Walešan tri. Úsmev po dvoch penaltách sa zasa objavil na tvári Sergia Ramosa a ani talent Asensia už nie je limitovaný vysedávaním na lavičke.

Ak Ronaldo naskočí na svoju obligátnu formu v septembri (tak ako to býva zvykom), je možné, že slovo „spokojnosť“ s prestupom sa bude skloňovať na oboch stranách. A to sa pri prestupoch megahviezd stáva len zriedka…