Kto sa stane prvým finalistom boja o Premier League?

Z 24 tímov, z ktorých každý odohral 46 ligových zápasov, vzišla dvojica, ktorá si zabezpečila priamu miestenku do Premier League a kvarteto bijúce sa o poslednú tretiu.

Sú medzi nimi Leeds United, West Bromwich Albion, Aston Villa a Derby County a každý z nich potrebuje urobiť tri kroky k tomu, aby si zabezpečil účasť medzi ostrovnou elitou.

Ten prvý v dueli Aston Villy s West Bromwichom urobili lepšie zverenci Dean Smitha. Tí síce ešte v 74. minúte na svojom štadióne prehrávali 0:1, nakoniec sa však vďaka gólom striedajúceho Hourihanea a jedenástkovému zásahu Abrahama tešili z výhry 2:1.

Postupové karty tak držia vo svojich rukách, obzvlášť keď West Brom v prvom zápase prišiel zbytočne o svojho najlepšieho strelca – 24-gólového Dwighta Gaylea, ktorý videl červenú kartu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V prospech Aston Villy hovorí aj bilancia z minulosti, keďže na štadióne The Hawthorns neprehrali dva predchádzajúce zápasy a naposledy z neho odchádzala ako porazená ešte v decembri 2014.

Ide však o veľa, vidina miliónových ziskov i možnosť zahrať si s tými najlepšími v Premier League dokáže divy. Bude svedkom jedného takého aj dnes večer?

Dozvieme sa v priamom prenose od 21:00 na DS4 v sprievode Matúša Lukáča. Ešte predtým si však môžete preveriť a porovnať s ostatnými svoje vedomosti, keďže k tomu duelu sme pre vás v našej mobilnej aplikácii DIGI SPORT pripravili aj kvíz.