Ktorá krajina má najrýchlejších plochodrážnikov?

Tradičný Speedway World Cup sa tento rok neuskutoční. Premiérovo ho nahradí Speed of Nation, ktorého sa zúčastní 15 krajín.

Finále sa uskutoční v poľskom meste Vroclav. Z tohto dôvodu je domáci výber priamo nasadený do Grand Final. Jednotlivé tímy budú zložené z dvoch najlepších jazdcov danej krajiny a jedného najlepšieho juniora do 21 rokov.

Závody sú rozdelené do štyroch dní. V sobotu 2. júna sa v nemeckom Teterove pobije prvých sedem národných tímov o finálovú miestenku. Budú to výbery z USA, Ukrajiny, Ruska, Slovinska, Nemecka, Lotyšska a Dánska.

V utorok 5. júna sú na programe druhé semifinálové jazdy v Manchestri. Na okruhu sa predstavia pretekári z Česka, Fínska, Veľkej Británie, Francúzska, Švédska, Talianska a Austrálie.

Tri najlepšie reprezentačné výbery z oboch semifinále postúpia do finále, ktoré sa uskutoční 8. júna. Spolu s domácim Poľskom sa vo finále predstavia reprezentačné výbery z Ruska, Nemecka, Dánska, Veľkej Británie, Austrálie a Švédska.

Víťaz Grand Final, ktoré bude na programe 9.6, bude zároveň víťazom Speedway of Nations 2018. Preteky pre vás bude komentovať Ľuboš Šmondrk.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Program Speedway of Nations 2018 na DIGI Sport 1
2. júna o 19:00 Race off – Teterov (Nemecko)
5. júna o 20:00 Race off – Manchester (Anglicko)
8. júna o 19:00 prvé finále – Vroclav (Poľsko)
9. júna o 19:00 Grand Final – Vroclav (Poľsko)