Futbalový sviatok v Seville, uvidíme aj baskické derby

Krátko pred poludním začneme v Madride, na štadióne provinčného Getafe. Minuloročné prekvapenie by rado zopakovalo úspech z predošlej sezóny, zatiaľ tomu ale nič nenasvedčuje. Getafe ešte nevyhralo a to bude chcieť zmeniť v dnešnom zápase s Mallorcou.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O dve hodiny neskôr sa presunieme do Barcelony, kam v rámci 5. kola LaLigy zavíta Real Sociedad San Sebastian, ktorý v minulom kole nečakane zneškodnil Atlético Madrid a dobrý výsledok bude chcieť potvrdiť aj dnes proti Espanyolu.

Krátko pred štvrtou hodinou začne duel v slnečnej Valencii. Netopiere opäť začali sezónu veľmi nepresvedčivo, v štyroch zápasoch získali iba štyri body a figurujú až na 15. mieste tabuľky. Chytiť by sa mohli v dnešnom zápase, na Mestallu totiž pricestuje beznádejne posledné Leganés, ktoré zatiaľ nezískalo ani bod.

O pol siedmej vypukne bitka o Baskicko medzi Athleticom Bilbao a Deportivom Alavés. Vo vzájomnej bilancii je jednoznačne úspešnejšie domáce mužstvo, ktoré spolu s Barcelonou a Realom Madrid zatiaľ nikdy nevypadlo z elitnej súťaže. V minulej sezóne dopadli obe stretnutia nerozhodne.

Čerešničkou dnešného dňa v Španielsku  bude tradičný súboj medzi Sevillou a Realom Madrid. V lepšej pozícii sa pred zápasom prekvapivo nachádzajú sevilčania, ktorí v tejto sezóne ešte neokúsili trpkosť prehry. V prípade plného bodového zisku sa dokonca prebojujú do čela súťaže.

Real sa od začiatku sezóny iba hľadá a jeho výkony na ihrisku majú ďaleko od ideálu. V minulom kole odohrali Pusinky na domácom štadióne výborný prvý polčas, v druhom dejstve to už bolo ale zase to staré úspechmi demotivované mužstvo, ktoré nevedelo čo má na trávniku robiť.

Real navyše cez týždeň dostal nepríjemnú facku od PSG v Lige majstrov, čo na neho môže taktiež vplývať veľmi negatívne. Zdá sa, že pre Sevillu prišiel zápas vo veľmi vhodnom čase. Pokiaľ podá kvalitný výkon, je dosť možné, že Realu zasadí ďalší nepríjemný knock-out.

Program LaLigy
11:55 Getafe – Mallorca (DS2, D. Mucha)
13:55 Espanyol Barcelona – Real Sociedad (DS2, D. Mucha)
15:55 Valencia – Leganés (DS2, K. Jakubovič)
18:25 Athletic Bilbao – Deportivo Alavés (DS3, D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

20:55 Sevilla FC – Real Madrid (DS3, D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Digi Extra GO
Getafe – Deportivo Alavés
(DS7)
Levante – Real Valladolid (DS6)