Lewandowski do Realu? Reálne

V januári sme so záujmom sledovali prestupy, ktoré rezonovali vo futbalových kruhoch.

Riešili sme hviezdy, špekulácie a v neposlednom rade milióny, bez ktorých by sa nič nezrealizovalo.  Obdobie transferov majú futbaloví fanúšikovia radi, vedia to aj novinári a preto informácie „kto, kam, za koľko a kedy“ posúvajú veľmi svedomito a s patričnou dávkou inšpirácie.  Zimné prestupy dozneli a tak nastal čas riešiť to, čo nás čaká v lete.

VIAC NA: Koniec zimnej prestupovej horúčky – 25 zmien dresov, ktoré nás zaujali najviac

V Španielsku, Nemecku a Anglicku je už s najväčšou pravdepodobnosťou o tituloch rozhodnuté a aby nenastala  letargia, vyťahujú sa prvé mená, ktoré budú meniť v lete dres.  Začalo sa zostra, a síce, trasou Bayern Mníchov – Real Madrid, obsah balíčka: Robert Lewandowski. Hneď na úvod je potrebné napísať, že prestup poľského bombardéra je veľmi reálny.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

S informáciou prišiel ako prvý britský Daily Mail. Ten toho už vyfabuloval a navymýšľal pomerne dosť, ale Lewandowského prestup už berú ako takmer hotovú vec aj nemecké média na čele s Kickerom. Španielsky Mundo Deportivo bol dokonca konkrétnejší, podľa neho sa 29-ročný útočník upíše Realu na dva roky.

Bayern sa svojho najlepšieho strelca posledných štyroch sezón nechce vzdať len tak, ale je si vedomý toho, že ich klenot má pred 30-tkou a jeho motivácia v Nemecku už môže stagnovať.  Lewandowski  hráva Bundesligu už osem rokov, vyhral ju päťkrát a šiesty raz ju vyhrá čoskoro.

Čo mu ešte môže ponúknuť? Gerda Mullera na čele historickej tabuľky kanonierov nemá šancu prekonať. Triumf v Lige majstrov? Je jasné, že väčšiu šancu dokráčať k ušatej trofeji má v Madride.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bavori nikdy nerobili zbrklé rozhodnutia, či už v súvislosti s príchodmi alebo odchodmi hráčov. Najrozumnejšie vo veci Lewandowski bude povedať áno a sústrediť sa na vytlačenie prestupovej čiastky nad hranicu 100 miliónov eur.  Dieru môže Bayern zaplátať príchodom Tima Wernera, gólového zabijaka z Lipska, ktorý možno ostane na budúci rok bez Ligy masjtrov a to by podporovalo jeho túžbu odísť.

Okrem toho má  do Allianz Arény namierené aj švéd Emil Forsberg dokonale kooperujúci s Wernerom. Bayern čaká generačná výmena a trojica Forsberg- Goretzka-Werner ponúka slušnú alternatívu k vyžmýkanému triu Robben- Ribéry- Lewandowski.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V cieľovej destinácii menom Real Madrid sú aktuálne vytvorené dokonalé podmienky na príchod typického strikera. Karim Benzema herne i strelecky naháňa svoj tieň spred troch rokov, navyše sa mu to nedarí.  Zinadine Zidane prežil krízu z prelomu rokov a na stoličke ostane aj v prípade, že tretí raz v rade nevyhrá Champions League.

Prežitie je jedna vec, ale zvládnutie druhej bude pre Francúza náročnejšie. Všetci od neho budú očakávať výraznejšiu dominanciu premietnutú do lepších výsledkov, a aby sa tak stalo, niečo potrebuje zmeniť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Zveľadenia kádra v posledných dvoch-troch rokoch Real príliš neriešil (nemusel riešiť), ale teraz nastal ten správny čas. Nie len akútnosť skvalitnenia útočného postu, ale aj nový vietor v kabíne a na marketingovom trhu budú rozhodovať.  Lewandowski do konceptu Realu Madrid dokonale zapadá.

Určite viac ako dve ďalšie mená, ktoré sa skloňujú v súvislosti s príchodom na Bernábeu. Harry Kane je Angličan a tým v Španielsku, až na pár výnimiek, ruže nikdy nekvitli. Klenot Tottenhamu by stál navyše oveľa viac ako Lewandowski.  Skloňuje sa aj „Parížom sklamaný“ Neymar, ale barcelonská väzba a finančné hľadisko hrajú v neprospech tohto transferu.

Jeden hráč, dve strany, jedna prestupová suma, desiatky detailov. Hra sa čoskoro začne, ale podľa toho, čo vieme, sa karty rozdali priaznivo, tak aby všetko do seba zapadlo.  Prestup Lewandowskeho do Realu je reálny!

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.